Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018

2018-03-30

Kovo 19 – 30 dienomis gimnazijos bendruomenė aktyviai įsitraukė į emocinės paramos tarnybos „Vaikų linija“ organizuojamą nacionalinę iniciatyvą „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2018″. Renginiai skirti šiai akcijai tai ženklas, kad gimnazijoje nepritariama smurtui ir patyčioms, skatinimas abipusis supratimas, pagarba vieni kitiems, ugdomas emocinis raštingumas, empatija, siekiama laiku pastebėti ir sustabdyti patyčias, suteikti reikiamą pagalbą.
Jau savaitės pradžioje mokiniai galėjo apklankyti bibliotekoje surengtą literatūros paroda „Draugaukime. Patyčioms – NE! Gimnazijos koridorius papuošė trys puikios mokinių darbų parodos: dailės mokytojo suorganizuota piešinių paroda „Emocijų pasaulyje“ , biologijos mokytojų įgyvendinta mokinių fotografijų paroda „Gerumas nieko nekainuoja“ ir etikos mokytojos sukurtas stendas „Draugystės Paukštė“.
Daug teigiamų emocijų gimnazijos darbuotojai ir kai kurių klasių mokiniai patyrė dalyvaudami savaitės žaidime „Slapti draugai“. Kiekvieną dieną slapti draugai stengėsi pradžiuginti vieni kitus maloniu žodžiu, miela dovanėle, o per lietuvių kalbos pamokas II d, II b ir II c klasių mokiniai rašė „Laiškus draugui”. II b ir II a gimnazijos klasių merginos kartu su technologijų mokytoja įgyvendino projektą „Draugystės apyrankės“. Merginos nupynė apyrankes, kurias padovanojo mokytojams.
I a klasės mokiniai kartu su socialine pedagoge ir visuomenės sveikatos specialiste aplankė Kauno Vinco Bacevičiaus pradinės mokyklos 3-ių klasių mokinius. bendravo dalindamiesi mintimis apie draugystę, kūrė plakatą „Draugystės Paukštė“.
BE PATYČIŲ savaitės pamokos stebino veiklų įvairove. Aktų salėje įvykusi teatro mokytojos inicijuota improvizuota teatro pamoka „Kartu“ įtraukė gimnazistus į diskusijas. III-IV gimnazijos klasių mokiniai atliko savo paruoštus etiudus draugystės, patyčių temomis. Kūno kultūros mokytojai suorganizavo I d ir I vk klasių mokiniams netradicinių sporto žaidimų pamokas „Kartu galime daugiau“, kurios leido pasitikrinti, ar galime būti gera komanda. Per informacinių technologinių pamoką mokiniai pildydami interaktyvų testą vaikams „Įveik patyčias“ (http://uzsaugialietuva.lt/testas/), susipažino,kaip atpažinti netinkamą elgesį ir pasitikrino, ar teisingai reaguoja į patiriamas ar stebimas patyčias. I c klasės mokiniai naudodamiesi šiuolaikinėmis technologijomis pasikvietė į svečius psichologę Rūtą Mikalauskaitę. Psichologė webinaro metu supažindino mokinius su streso įveikimo būdais, dėmesio valdymu, o mokiniai atliko praktines užduotis.
Gimnazijos psichologė e-dienyne pasidalino su mokinių tėvais rekomendacijomis, kaip elgtis, jeigu vaikas patiria elektronines patyčias, o mokytojų susirinkimo metu balandžio 3 dieną pristatys gimnazijoje atlikto tyrimo „Patyčių mastas Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje“ rezultatus.
Vertinkite draugystę! Nieko gražesnio už ją pasaulyje nėra. Tai paguoda šiame gyvenime. (Vyskupas ir Bažnyčios mokytojas šv. Ambraziejus)

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2018-03-31

Accessibility
Copy link