Vasaros dienos stovykla „Kartu – mes jėga“

2017-06-23

Pirmąją Vasaros dienos stovyklos dieną dalyviai keliavo į Birštoną. Pirmiausiai stovyklautojai keliavo iki Birutės Vilos, kur pralaukė stiprų lietų, vėliau užlipo į Vytauto kalną, ragavo mineralinio vandens Biuvetėje, susipažino su Kneipo sodu ir keliavo Promenada palei Nemuną iki Druskonio ežero. Antrąją stovyklos dieną buvo organizuotos orientacinės varžybos Kauno senamiestyje. Varžyboms diena pasitaikė karšta. Susirinko aktyviausi dalyviai, kuriems teko stipriai padirbėti pasitelkiant savo žinias ir žemėlapių skaitymą, kad atrastų net 15 naujų vietų. Greičiausia komanda, grįžusi vos per 29,3 minutės, įsiamžino prie šalia Kauno pilies esančio vieno svarbiausių paminklų.

Kelionė pro Panemunės pilis stovyklos dalyviams paliko daugybę neišdildomų įspūdžių. Išvyką dalyviai pradėjo aplankę Raudondvario dvarą, užkopė į Palemono piliakalnį, grožėjosi turtinga Lietuvos gamta, buvo įleisti į puikų, bet, deja, apleistą Belvederio dvarą, mynė nusidriekusius takelius aplink Raudonės pilį, lipo į pilies bokštą ir, galiausiai, apžiūrėjo Panemunės pilį. Čia dar kartą lipo į bokštą, aplankė pilyje išsaugotą karcerį bei meno ekspozicijas. Kelionėje stovyklautojus lydėjo istorijos mokytoja Renata Gimžūnienė, kuri papasakojo apie pilių istorinę reikšmę. Kelionė pavyko puikiai ir paliko didelius įspūdžius.

Į Kulautuvą (ketvirtąją stovyklos dieną) dalyviai išvyko lietui lyjant. Stovyklautojai aplankė pušyną, kuriame vyksta tradicinis dainuojamosios poezijos festivalis „Akacijų alėja“. Kadangi lijo lietus, o dalyviai buvo pasiruošę žaisti tinklinį, teko pakoreguoti planuotą veiklą, nuvykus prie prieplaukos. Susėdę po pavėsine, dalyviai užkandžiavo ir kalbėjosi įvairiomis, juos dominančiomis temomis.
Kelionė į Liaudies buities muziejų Rumšiškėse, suteikė daug žinių stovyklautojams. Viešnagę muziejuje dalyviai pradėjo Aukštaitijoje, kur išvaikštinėjo gryčias, svirnus ir kitus pastatus, vėliau domėjosi Suvalkijos, Dzūkijos ir Žemaitijos išskirtinumais.
Išsiruošėme į turistinį žygį prie Kauno Marių geros nuotaikos, kadangi oras buvo palankus. Stovyklos dalyviai važiavo iki Kauno marių troleibusu, aplankė Pažaislio vienuolyno ansamblį, Jachtklubą. Turistinių įgūdžių tobulinimas, išgyvenimo užduotys sustiprino stovyklautojų draugystę.

Išvyka į Kačerginę dviračiais dviračių taku taip pat pasisekė. Nuvykę į Kačerginę, prieplaukoje piknikavo, kepė dešreles ir, žinoma, žaidė tinklinį. Paskutinę stovyklos dieną dalyviai karūnavo apsilankymu Vilniuje. Aplankė Vilniaus universiteto biblioteką, pasikėlė į varpinę, apėjo VU kiemelius, keliavo į Užupio respubliką. Taip pat pasivaikščiojo Bernardinų sode, vaikščiojo Vilniaus gatvelėmis, grožėjosi sostine! Kelionėje dalyvius lydėjo istorijos mokytoja Renata Gimžūnienė, kuri papasakojo daug įdomių istorinių detalių.

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2017-06-24