Aistės Merfeldaitės mintys apie išvyką į Izraelį dienraštyje 15 min

2019-03-05

Vasario mėnesį net savaitę laiko gimnazijos delegacija praleido Izraelyje. Tarp jų buvo ir 2VK klasės mokinė Aistė Merfeldaitė. Moksleivių vizitą organizavo Izraelio ambasada Lietuvoje, bendradarbiaudama su Lietuvos savivaldybėmis bei siekdama tiesti tiltus tarp Lietuvos ir Izraelio. Kelionės metu moksleiviai susitiko su bendraamžiais iš įvairių Izraelio mokyklų, dalyvavo kultūriniuose ir šviečiamuosiuose renginiuose, susipažino su Tel Avivu, Jeruzale, lankėsi prie Negyvosios bei Galilėjos jūros, kibuce, o Nepriklausomybės dieną pasitiko labai simboliškai – Masados kalno viršūnėje giedodami himną ir išskleisdami Lietuvos vėliavą.
15 minučių paskelbė straipsnį, kuriame Aistė išsako savo mintis apie kelionę: „Kauno Jono Jablonskio gimnazijos moksleivės Aistės teigimu, jai kelionėj labiausiai patiko susipažinti su Izraelio jaunimu. Jos teigimu, vietiniai moksleiviai – daug triukšmingesni ir energingesni nei lietuviai, bet šilti ir svetingi, o charakterių kontrastas vedė prie įdomių diskusijų ir pokalbių. „Galėjome palyginti nuomones, vertybes, padiskutuoti, o galiausiai ir nepaisant skirtumų ar panašumų tiesiog smagiai praleisti laiką“, – sakė Aistė. Ją nustebino Jad Vašem memorialas: Aistė sakė nesitikėjusi apie Holokaustą išgirsti tiek naujos informacijos. Nustebino Aistę ir užrašyti žydus gelbėjusių lietuvių vardai. „Gera žinoti, jog mūsų šalyje vyravo ne tik smurtas, bet ir dosnūs žmonės, pasiryžę paaukoti gyvybę dėl teisybės“, – sakė Aistė.

Straipsnį galite rasti čia: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/40-lietuvos-moksleiviu-savaite-keliavo-po-izraeli-kas-labiausiai-nustebino-56-1109644?fbclid=IwAR3X7DgafVi1O0L0Yklnxf_CNSnKnhXAsg_1acjgCt7hwjTksoKjuK-ZgGM.

Didelį įspūdį Aistei paliko, kai paskutinę dieną sodino medelius, kad visi galėtų palikti žymę Izraelyje ir taip padėti užauginti mišką.

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2019-03-06