Išvyka į baldų įmonę AB „Freda“

Kovo 22 dieną Jono Jablonskio gimnazijos Verslumo klasė lankėsi baldų gamybos įmonėje AB „Freda“. Tik atvykus mus pasitiko valdybos pirmininkas Rimas Varanauskas (tai mūsų Verslumo klasės tėvų komiteto pirmininkas), generalinis direktorius Antanas Ėmužis, personalo vadovė Renata Liumparienė bei kiti. Išklausėme puikią paskaitą apie įmonės praeitį, dabartį bei ateities perspektyvas. AB „Freda“ gamina korpusinius baldus iš medienos drožlių plokščių. Pagrindinė dalis – gyvenamojo kambario ir prieškambario baldai. Pamatėme, kaip gimsta į mūsų namus atkeliaujantys baldai. Gamybos procesas modernizuotas šiuolaikiniais ir efektyviais įrenginiais. Įmonėje eksploatuojami įrenginiai yra pagaminti žymiausių Vakarų Europos įrenginių gamintojų. Sužavėjo įmonės vadovybės skiriamas dėmesys kiekvienam darbuotojui: siūlo draugišką darbinę aplinką, skatina komandinį darbą bei norą tobulėti.

Išvyka į Tarptautinę išmaniųjų ir inovatyvių IT paslaugų kompaniją „Telesoftas“

Kovo 13 dieną Verslumo klasės mokiniai vyko į susitikimą su Tarptautinės išmaniųjų ir inovatyvių IT paslaugų kompanijos „Telesoftas“ vadovu Algirdu Stoniu. Mokiniai išgirdo puikią sėkmės istoriją. Subūręs draugų komandą, vadovas įkūrė įmonę „TeleSoftas“, kuri išaugo į kompaniją, kuriančią mobiliąsias programėles didžiausioms užsienio telekomunikacijų bendrovėms. Algirdas Stonys kalbėdamas visą laiką šypsosi, o atsakymus pateikia su didele emocine išraiška. Jo nuomone „Telesoftas“ yra vieta tobulėti žmogui kaip profesionalui ir asmenybei. Tai programuotojų namai. Jie čia gyvena. Bendrovėje labai svarbus mikroklimatas, o kad jis būtų geras, reikia bendrauti, išsipasakoti, viskuo dalytis. Atviros erdvės, ilgi bendri stalai darbo vietoje bei virtuvėje sukuria stiprų ryšį tarp žmonių. Mokinius labai sužavėjo komandos betarpiškumas ir šiltas priėmimas.

Supažindinimas su Mažosios Lietuvos kultūriniu paveldu

Šių metų balandžio 20 dieną Verslumo klasės valandėlėje svečiavosi Ėvės tėveliai Inga ir Žygimantas Šarakauskai. Kalbėjome apie būtinybę pažinti savo šalį ir aplankyti dar nepažintus Lietuvos kampelius. Svečiai papasakojo apie Šilutės rajone Mingės kaime įsikūrusią sodybą „Ėvė“ http://www.mingeseve.lt/, apie unikalią Nemuno deltos regioninio parko gamtą, pamario krašto kultūrinį paveldą. Paminėjo Aukštumalės pelkę, Kintuose įsikūrusį ,,Vydūno“ muziejų, Ventės ragą. Pasakojo apie plaukimą į Nidą, kada galima pamatyti Krokų lanką, Kniaupo įlanką, Uostadvarį. Nusprendėme su klase pakeliauti ir susipažinti su Mažosios Lietuvos kultūriniu paveldu.

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2018-04-22