Teoriniai – praktiniai tėvų mokymai gimnazijoje

2019-12-30

Džiaugiamės, kad Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje vyksta STEP pozityvios tėvystės įgūdžių ugdymo grupės. 2019 rudenį (spalio-gruodžio mėn.) prie grupės prisijungė ir ją sėkmingai baigė 9 tėveliai. Ačiū jiems už ryžtą, drąsą ir atvirumą. Už tai, kad palaikė vieni kitus, aktyviai dalyvavo, kantriai mokėsi ir išbandė tai, apie ką skaitė knygoje. STEP tėvų mokymo programą sudaro 9 tėvų grupės susitikimai, vykstantys kartą per savaitę. Grupės dalyviai diskutuoja, dirba su STEP Tėvų knyga, sprendžia realias ir sugalvotas vaiko auklėjimo situacijas, atlieka pozityvaus auklėjimo įgūdžius lavinančias užduotis. Norime su jumis pasidalinti programoje dalyvavusių tėvų atsiliepimais ir pakviesti prisijungti prie kitos grupės. Kita grupė startuos 2020 kovą!
Labai naudinga patirtis, turėjau galimybę naujai įgytas teorines žinias pabandyti pritaikyti praktikoje ir tai aptarti grupėje.
Padrąsino mane nenuleisti rankų, sužinojau daug įrankių kaip susitarti su vaikais. Santykis su vaiku pasikeitė į gerąją pusę, man atrodo, kad mes pradėjome žiūrėti vienas į kitą draugiškiau, atsirado savitarpio supratimas, pagarba.
Atsirado daug daugiau aiškumo ir žinių, tiek apie vaiko elgesį, tiek apie savikontrolę ir gebėjimus susikalbėti.
Įgyji gyvybiškai svarbių įgūdžių, kaip netraumuojant vaiko jį ugdyti bendradarbiaujančia, laisva, stiprios savivertės asmenybe. Tuo pačiu drąsinant ir vaiką, ir save.
Galima pagerinti santykius su paaugliu, tuo pačiu geriau suprasti savo, kaip tėvo, vaidmenį, atsikratyti kaltės, kad ne visada tinkamai elgiesi su vaiku, jausmo. Gali rasti daug naujų būdų kaip geriau pažinti ir suprasti savo vaiką, ko pasėkoje gerėja santykiai su vaikų.
Kviečiame sekti informaciją gimnazijos internetiniame puslapyje ir prisijungti prie naujos STEP tėvų
grupės pavasarį! Daugiau informacijos apie STEP programą ir grupes: www.stepgrupes.lt

Photo by Rémi Walle on Unsplash

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2019-12-30