Teisingas pasirinkimas – sėkminga ateitis!

2018-04-16

Jau 14 metų Lietuvoje puoselėjame europietiškas vertybes, o svarbiausia, kad galime laisvai judėti visoje Europos Sąjungoje. Galime nevaržomai keliauti, dirbti ir mokytis kitose ES šalyse, susipažinti su naujausiais mokslo išradimais.
Keliaujame, dirbame, studijuojame ne tik mes, pas mus į Lietuvą taip pat atvyksta žmonės iš visos Europos. Daugėja tautiškai mišrių ir kitataučių šeimų, kurių vaikams kyla natūralus poreikis lankyti ugdymo įstaigas ir tapti visaverčiaisbendruomenės nariais. Europos Sąjungoje ir Lietuvoje pastebimai auga dvikalbio ugdymo modelių poreikis, o vienas svarbiausių šių modelių sėkmės veiksnių yra pedagogų profesionalumas, nes tėvams dažnai trūksta informacijos apie dvikalbystės bei daugiakalbystės formavimosi dėsningumus. Nepakankamas kalbos mokėjimas vaikui sukelia bendravimo ir mokymosi problemų. Dvikalbiams vaikams tinkamai neišmokus valstybinės kalbos sunkiai sekasi integracija į šalies kultūrinį gyvenimą.
Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje nuo rugsėjo 1 dienos startuos pirmoji dvikalbio ugdymo klasė, kurioje ugdymo turinys bus dėstomas anglų kalba. Joje kviečiame mokytis Lietuvos gyventojų ir migrantų vaikus, visus, kurie nori įveikti kalbų mokėjimo sunkumus. Mokiniams ugdymo turinį suprasti, kalbų mokymosi ir bendravimo sunkumus įveikti padės profesionali gimnazijos pedagogų komanda. Patyrusią mokyklos pedagogų bendruomenę papildys nauji kolegos, kartu su Jono Jablonskio gimnazijos mokytojais priėmę globalaus mokymo(si) iššūkį, siekiantys tobulėti ir perduoti savo žinias, patirtį būsimiems gimnazistams.
Tačiau ne tik dvikalbės klasės ugdymo turinys bus siejamas su globaliu švietimu. I-ose gimnazijos klasėse dėstantys mokytojai derins dalykų programas, vykdys integruotas veiklas įvairiose šiuolaikinio jaunimo poreikius atitinkančiose aplinkose. Vyresnių klasių gimnazistai tęs puikias akademines ir kalbines tradicijas, sieks mokykloje įgytas žinias plėtoti konkursuose, olimpiadose ir savo patirtimi dalinsis mokinių konferencijose bei forumuose, dalyvaus tarptautiniuose projektuose.
Balandžio 28 dieną 9 valandą Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje būsimos dvikalbės klasės pedagogai, dvikalbiu ugdymu susidomėję mokinių tėvai ir dabartinių dvikalbių ir daugiakalbių gimnazistų artimieji renkasi į pažintinę diskusiją.
Mes pasiruošę pokyčiams ir kviečiame mokytis mūsų gimnazijoje, nes tikime, kad jaunimas yra atviras naujovėms, pritaria daugiakalbystės idėjoms, gerbia įvairovę, pasitiki savimi, yra solidarus, socialiai atsakingas ir suvokia, kad pasaulinė bendruomenė yra mūsų visų ateitis!

Registraciją į renginius Tėvams rasite čia.

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2018-05-03