2020-01-02

Tarptautinis bendradarbiavimas, dalyvavimas mokslinėse ir kūrybinėse veiklose su partneriais iš Europos šalių pagyvina ugdymą, padeda lavinti gimnazistų kalbinius gebėjimus, iniciatyvumą, kūrybiškumą ir būtinybę atsakyti už savo darbo rezultatus. Mokytojai, bendraudami su kolegomis iš užsienio, įgyja naujos patirties ir kelia mokymo bei renginių organizavimo kompetencijas. Visa gimnazijos bendruomenė sustiprina kultūrinius ryšius ir pasijaučia tarptautinės bendruomenės dalimi. Ypač džiugu, kai užsimezgę tarptautiniai mokymo įstaigų ryšiai neapsiriboja tik mokinių mainais. Pažintis su Lvovo lingvistinės gimnazijos ir Vasario 16-osios gimnazijos mokiniais, mokytojais išaugo į edukacines kūrybines, mokslines veiklas, į bendrus ugdymosi užsiėmimus, kurie skatina europietišką bendruomeniškumą ir pilietiškumą, plėtoja mokinių iniciatyvumo ir kūrybingumo bendrąsias kompetencijas bei komunikavimo anglų kalba dalykinę kompetenciją. Bendri debatai, konferencijos, konkursai, pažintinės išvykos gerina tarpmokyklinį ir tarptautinį bendravimą, bendradarbiavimą, patirties sklaidą.

2019 m. gruodžio 4 d. Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje įvyko tarptautinė bendrojo ugdymo mokyklų 9–12 klasių mokinių anglų kalbos konferencija “ANGLŲ KALBA – BENDRAVIMO ĮRANKIS EFEKTYVIAI KOMUNIKACIJAI APIE GLOBALIAS PROBLEMAS”.

Gimnazijos anglų kalbos mokytojų manymu labai svarbu yra ugdyti asmenybę, kuri kritiškai mąsto, geba suprasti globalaus pasaulio aspektus, sąsajas ir ryšius bei asmeninį vaidmenį dalyvaujant globaliuose pokyčiuose. Mokiniams buvo pasiūlyta rengti pranešimus šiomis potemėmis:

• • Psichinė sveikata šiuolaikinėje visuomenėje;
  • • Sveikas gyvenimo būdas: psichologinė, fizinė, emocinė, socialinė gerovė;
  • • Kaip pagerinti švietimo kokybę?
  • • Socialinė įtrauktis: kalbame apie LGBTQ+ temas mokyklose;
  • • Vanduo – pagrindinė žmogaus teisė?
  • • Atsinaujinantys energijos šaltiniai, naujas požiūris į gamtą;
  • • Ekonominės ir socialinės nelygybės problemos mūsų šalyje;
  • • Žmogaus teisių pažeidimai XXI amžiuje.

Tarptautinėje konferencijoje pranešimus skaitė 68 mokiniai iš įvairių šalies ugdymo įstaigų ir gimnazistai iš Ukrainos, kaip klausytojai konferencijoje dalyvavo mokiniai iš Vokietijos. Buvo išrinkti 8 geriausi pranešimai, sveikiname gimnazistus ir jų mokytojus.

PranešėjasMokymo įstaigaPranešimo pavadinimasMokytojas
Arnas DanusasVilniaus LyceumWays to Improve the Quality of Education – an Approach from the International Point of ViewDalia Račkauskienė
Patricija ČesonytėKaunas Jonas Jablonskis GymnasiumIn Search for Meaning: Making Literature Attractive and Inclusive to the LGBTQ+ CommunitySaulius Skučas
Laura GrizickaitėVilnius Jesuit High SchoolHow to Live an Emotionally Healthy Life While Being a TeenagerIrena Januškevičiūtė
Simonas DavidavičiusVilnius Sholem Aleichem ORT GymnasiumThe History of Energy Sources and Modern Renewable Energy SourcesSaulius Skučas
Nikolė BaltušytėMarijampole Marian GymnasiumMental Health Issues in Modern SocietyJolanta Rupšienė
Nojus KumpauskasLSMU GymnasiumThe Importance of Human Rights in Today’s WorldDr. Jolanta Legaudaitė
Olena PankevychLviv Linguistic GymnasiumHealthy Lifestyle: Physically, Mentally, Emotionally, SociallyInna Kornelyuk
Eglė RutkauskaitėKTU GymnasiumMental Health Issues in Modern SocietyNeringa Požėrienė

Dėkojame plenarinius pranešimus tarptautinėje konferencijoje skaičiusiems svečiams:

ADAM MASTANDREA, US State Department English Language Fellow in Vilnius, „Diversity and Inclusion in the Classroom“;

CHIARA R. MASTANDREA, 11th grader, American International School of Vilnius, Rigors of the IB“;

MIGLĖ OGORODNIKOVIENĖ, Area Manager for the Baltics Oxford University Press, „Global Skills – Key to Success“.

Tarptautinę mokinių konferenciją rėmė mūsų gimnazijos partneriai: Vytauto Didžiojo universitetas, Oxford University Press leidykla, užsienio kalbų knygynas „Humanitas“, KPKC.

Intensyviais tarptautiniais, miesto ir gimnazijos renginiais užbaigėme 2019 metus. Pavasarį mūsų I dv gimnazijos klasės mokiniai jau yra pakviesti atvykti į Lvovą dalyvauti miestų partnerių jaunųjų ambasadorių veiklose, o aktyviausi mokinių parlamento nariai ir I gk gimnazijos mokiniai planuoja kitais mokslo metais debatuoti aktualiomis Europai temomis Vokietijoje.

Tarptautiniai kultūriniai ir moksliniai ryšiai tęsiasi.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Šapkauskienė

Nuotraukos iš konferencijos: nuoroda.

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2020-01-02