Susitikimas su VDU Informatikos fakulteto dekane doc. dr. Daiva Vitkute Adžgauskiene

2011-03-24

Šių metų kovo 21 dieną gimnazijoje svečiavosi Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakulteto dekanė doc. dr. Daiva Vitkutė-Adžgauskienė. 1980 ji baigė tuometinę Jono Jablonskio vidurinę mokyklą. „Buvome jaunatviški, judrūs, energingi, įgyto veržlumo mokykloje užteko ateities siekiams įgyvendinti“ – prisimena viešnia. Ką pasirinko klasės draugai? KMU baigė 13 absolventų, Tartu universitetą (medicina) – 1, KTU – 13 (mechanika, mašinų gamyba, elektros įrengimai, taikomoji matematika, inžinerinė ekonomika), VU (filologija) – 2, VPU (matematika) – 1. Ponia Daiva prisiminė ir savo mokslinius pasiekimus: Inžinieriaus matematiko diplomas (KTU, 1985), Matematikos mokslų daktarė (VDU+MII+VU, 1994), Verslo administravimo magistrė (Baltijos Vadybos Institutas+VDU, 2003), VDU Informatikos fakultetas – mokslinė bendradarbė, docentė, prodekanė, katedros vedėja, dekanė (1990-dabar) ir t.t. Daiva Vitkutė-Adžgauskienė mokiniams pristatė kompiuterinę paskaitą „Internetas ir mobilusis ryšys – sparčiausiai į mūsų gyvenimą įžengusios Technologijos“. Be interneto šiandien jau neįsivaizduojame savo gyvenimo. Internete skaitome laikraščius, ieškome informacijos, bendraujame su draugais, pramogaujame, … Manome, kad apie internetą žinome viską. O ar turime atsakymus į šiuos klausimus:

Kada ir kaip internetas atsirado Lietuvoje?

Kokios sąsajos tarp interneto ir mobiliojo ryšio?

Kuo skiriasi pirmoji, antroji ir trečioji žiniatinklio kartos?

Ko galime tikėtis ateityje ir kuo galime prisidėti prie interneto raidos?

Šiuos ir kitus klausimus viešnia pateikė savo pristatyme.

Po paskaitos padėkojome viešniai už įdomiai perteiktas mintis ir prisiminimus. Svečių knygoje ponia Daiva parašė, jog užvaldė puikus jausmas keliaujant po senuosius mokyklos labirintus.
Iki kitų susitikimų gimnazijoje…

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2017-05-30