2019-10-19

Spalio 14–20 dienomis Vokiečių kalbos dienų projektas „Ö kaip vokiškai?“ pasiekė jį visus Lietuvos kampelius. 2016 metais inicijavo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe’s institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK). Jau ketvirtus metus organizatoriai kviečia iš įvairių perspektyvų pažvelgti į vokiečių kalbą – apie ją kalbėti, diskutuoti, susipažinti su šios kalbos teikiamais pranašumais, su ja susibičiuliauti, taip pat nebijoti kelti kontraversiškus klausimus arba tiesiog švęsti.
Jablonskiečiai taip pat aktyviai prisidėjo prie aktyvios vokiečių kalbos mylėtojų draugijos.
Spalio 18 dieną gimnazistai parengė kūrybinių darbų parodą temomis “Deutschland” ir “Jahreszeiten”. Per 3-4 pamokas vokiečių kalbos mokytoja S.E.Reveltaitė pravedė mokiniams linksmas vokiečių kalbos pamokas. I-III gimnazijos klasių mokiniai kartu dainavo vokiškai, klausėsi eilių ir sudalyvavo Besserwisser viktorinoje.
Per 5-6 pamokas vokiečių kalbos mokytoja L. Šapkauskienė ir istorijos mokytoja I. Račaitytė į integruotą vokiečių kalbos ir istorijos konkursą-protmūšį SPUREN DER GESCHICHTE pakvietė 8-ų ir I-II gimnazijos klasių mokinius iš 5 Kauno miesto mokyklų. Konkurse-protmūšyje komandos iš KTU gimnazijos, Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos, Juozo Grušo meno gimnazijos ir Jono Jablonskio gimnazijos atliko interaktyvias, kūrybines ir akademines užduotis.
Dėkojame visiems dalyviams už aktyvumą, gerą nuotaiką, puikias istorijos žinias apie Vokietiją ir džiaugiamės, kad visi mylite vokiečių kalbą! Sėkmės ir viel Spaß!

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2019-12-30