Gimnazijos psichologo darbo tikslas – rūpintis gimnazijos bendruomenės psichine sveikata ir reikalingų psichologinių ugdymo sąlygų sudarymu.

Psichologo veikla

– Konsultuoja mokinius, jų tėvus (globėjus, rūpintojus), mokytojus psichologinių, asmenybės ir ugdymosi problemų sprendimo klausimais – Konsultuoja mokinius profesijos pasirinkimo klausimais – Šviečia mokyklos bendruomenę vaiko raidos psichologijos, pedagoginės ir socialinės psichologijos klausimais – Rengia individualias rekomendacijas mokinio psichologinėms, asmenybės ir ugdymosi problemoms spręsti – Įvertina mokinio galias ir sunkumus, raidos ypatumus, psichologines, asmenybės ir ugdymosi problemas – Atlieka aktualius mokykloje psichologinius tyrimus atsižvelgdama į mokyklos bendruomenės poreikius – Renka ir kaupia informaciją, reikalingą konsultuojamų mokinių problemoms spręsti – Atlieka mokinių veiklos ir elgesio pamokose stebėjimą – Bendradarbiauja su mokytojais, klasių auklėtojais, pagalbos mokiniui specialistais, gimnazijos administracija, numatant ugdymo tikslų ir uždavinių pasiekimo būdus, yra mokyklos Vaiko Gerovės komisijos narė – Palaiko ryšius su įvairiomis institucijomis, teikiančiomis psichologinę, socialinę ir teisinę pagalbą – Organizuoja ir įgyvendina prevencines priemones bei programas.

Kada eiti pas psichologą?

– kai pasijunti vienišas, nesuprastas – kai nesutari su tau svarbiais žmonėmis – kai trūksta pasitikėjimo savimi – kai suabejoji gyvenimo prasme, kyla minčių apie savižudybę – kai patyri rimtų sukrėtimų (avarija, artimųjų netektis, smurtas, tėvų skyrybos) – kai kažko labai nerimauji, bijai – kai nebenori mokytis – kai nori labiau pažinti save – kai nežinai, kokia profesija Tau labiausiai tiktų – kai turi klausimų ir nėra su kuo pasitarti

Gimnazijos psichologė

Diana Naikauskė

Gimnazijos psichologė

+370 683 69840

diana.naikauske@kjjg.lt

Psichologės priėmimo valandos

Savaitės dienaDarbo laikasPietų pertrauka
Pirmadienis10.20 – 14.20,
15.55 – 18.55
12.00-12.30
Antradienis10.05 – 14.35,
15.55 – 17.55
12.00-12.30
Trečiadienis8.00 – 16.3012.00-12.30
Ketvirtadienis8.00 – 16.3012.00-12.30
Penktadienis7.30 – 15.0012.00-12.30

STEP programa

Mieli 6-12 metų vaikų tėveliai! • Norėtumėte geriau suprasti savo vaiką? • Stengiatės ugdyti jo savigarbą ir pasitikėjimą savimi? • Nuolat ieškote humaniškų, bet veiksmingų drausminimo būdų? • Svajojate išlaikyti artimą, šiltą ryšį su savo vaiku, kuris bėgant metams tik stiprėtų? • Norėtumėte padrąsinti savo vaiką ir save? Esate kviečiami į STEP programos užsiėmimus, kurie prasidės 2019 kovo 5 dieną. STEP programa – tai 9 tėvų grupės susitikimai, kurie vyksta kartą per savaitę. Kiekvieno susitikimo trukmė – 2 valandos. Pirmasis grupės užsiėmimas 2019 kovo 5 dieną., 18 val. Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje (Aušros g. 3, Kaunas). Užsiėmimus ves STEP programos vadovė psichologė Diana Naikauskė. Skubėkite registruotis, grupėje tėvų skaičius ribotas, užsiėmimų ciklas nemokamas. Tėveliams tereikia įsigyti STEP tėvų knygą ir sumokėti vienkartinį STEP dalyvio mokestį (iš viso 17€ vienam asmeniui ar 22€ porai). Norinčius dalyvauti prašome užpildyti registracijos formą (iki kovo 1 d.): http://bit.ly/2SEglh8 Užsiėmimai tėvams padeda įgyti įgūdžių bei pasitikėjimo savo gebėjimais ugdyti laimingą, sveiką, pasitikintį savimi, linkusį bendradarbiauti ir atsakingą vaiką. Daugiau informacijos telefonu: 868670198 arba el. paštu diana.naikauske@gmail.com Informacija apie STEP grupes www.stepgrupes.lt Mūsų gimnazijoje dalyvavusių programoje (2018 m.) tėvelių atsiliepimai apie užsiėmimus: „Dalyvaudama grupėje jaučiausi ne viena, susidurianti su vaikų auklėjimo, bendravimo su vaikais sunkumais, dalindamasi savo gyvenimiškomis situacijomis su kitais grupės nariais jaučiausi palaikoma.“ „STEP programa padėjo man kitaip pamatyti savo vaikus ir santykį su jais sužinojau kokius elgesio tikslus turi vaikai, kaip svarbu juos drąsinti, jų klausytis, kviesti bendradarbiauti.“ „Santykiai pagerėjo, atrodo, kad suprantame vienas kitą labiau. Mažiau pykčio priepuolių. Visi išbandyti būdai suveikė. Vaikas daugiau atsiskleidžia, išsipasakoja.“ „Labai gera patirtis, įgijau papildomų „įrankių“, kurie padeda pozityviai bendrauti su vaikais ir juos auklėti.“ „Suteikė labai teigiamos patirties, žinių, naujų įgūdžių bendravimui su vaikais.“ „Tai ne tik įgūdžių tobulinimas, bet ir gebėjimas geriau suprasti vaikus ir rasti būdų su jais bendrauti.“ „Labai gera ir naudinga patirtis. Teisinga metodika ir patarimai, padedantys vaikų auklėjime ir ryšio stiprinime su vaiku.“

TEORINIAI – PRAKTINIAI TĖVŲ MOKYMAI GIMNAZIJOJE

Atsisiųsti

STEP – sistemingas efektyvaus auklėjimo įgūdžių lavinimas

Džiaugiamės, kad 2019 pavasarį (kovo – gegužės mėnesiais) Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje vyko STEP tėvystės įgūdžių ugdymo užsiėmimai, kuriuos lankė ir sėkmingai užbaigė 10 tėvelių. Gera, kai žinai, kad tėvai jaudinasi, rūpinasi ir mokosi kaip geriau pažinti savo vaiką, kaip išlaikyti gilius ir prasmingus santykius, kaip puoselėti ir ugdyti savarankišką, savimi pasitikinčią, mylinčią asmenybę. Linkime ir toliau teorines žinias taikyti praktikoje bei patirti malonių akimirkų bendraujant su savo vaikais. Kviečiame paskaityti STEP programą baigusių dalyvių atsiliepimus apie užsiėmimus: Į situacijas dabar reaguoju visiškai kitaip be jokios nevilties jausmo, kaip kartais būdavo „ir vėl???“, be pykčio. Dabar nebėra neišsprendžiamų dalykų. Dabar nebematau „problemų aplamai“! Dalyvavimas STEP atnešė ramybę viduje apie viską! Dalyvavimas STEP tėvų grupėje davė naują supratimą kaip galima elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Sužinojau, kad yra įvairių būdų kaip bendrauti su vaiku, kaip suprasti vaiko vienokio ar kitokio elgesio priežastis. Jaučiausi suprasta, išgirsta, gavau palaikymą ir paskatinimą (padrąsinimą), kad kažką galima pakeisti. Sužinojau daug naudingų dalykų apie vaikų auklėjimą, bendravimą su vaiku. Iki šiol galvojau, kad tik „blogi“ tėvai lanko psichologus ir grupes. Supratau, kad viskas yra priešingai. Iš tikrųjų kursai buvo daug naudingesni nei tikėjausi, nes visą informaciją galima buvo suprasti „per savo šeimos prizmę“. Dalyvavimas reiškia tvirčiau stovėti ant kojų ir pasitikėti savo sprendimais. Patirtis labai gera. Daug sužinota, pritaikyta. Man labai padeda bendraujant su sūnum. Daugiau bendraujam, kilus konfliktui mokame jį užbaigti nepasiekus kulminacijos. Atėjome vedini noro išgirsti, kad problemos yra išsprendžiamos. Nenuvylė. Padrąsino. Nuramino. Kviečiame sekti informaciją gimnazijos internetiniame puslapyje ir prisijungti prie naujos STEP tėvų grupės rudenį! Daugiau informacijos apie STEP programą ir grupes: www.stepgrupes.lt.

Pastarosios savaitės kelia mums visiems nemažai iššūkių. Jeigu turite klausimų ar tiesiog nerimaujate dėl savo savijautos, kviečiame susisiekti su gimnazijos pagalbos vaikui specialistais. Karantino metu emocinę paramą nuotoliniu būdu gimnazijos bendruomenės nariams teikia psichologė Diana Naikauskė ir socialinė pedagogė Inga Žumbienė.

Konsultacijos gali vykti:

• Vaizdu. Konsultavimas internetu vaizdo pokalbiu.
• Balsu. Konsultavimas telefonu ar balso pokalbiu.
• Tekstu.  Atsakymai į klausimus elektroniniu paštu, e. dienynu.

Dėl nuotolinių konsultacijų būtina susitarti iš anksto žemiau nurodytais kontaktais:

Su gimnazijos socialine pedagoge Inga Žumbiene galima susisiekti darbo dienomis 8:00 – 15:30 val. kontaktais: Telefono nr.: 8 683 62140 El. paštu: inga.zumbiene@kjjg.lt  Per manodienynas.lt sistemą parašant asmeninę žinutę.

Su gimnazijos psichologe Diana Naikauskė galima susisiekti darbo dienomis 8:00 – 16:30 val. kontaktais: Telefono nr.: 8 683 69840 El. paštu: diana.naikauske@kjjg.lt   Per manodienynas.lt sistemą parašant asmeninę žinutę

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2024-01-26

Kauno Jono Jablonskio gimnazija

Prieinamumas