Projekto “Aukštosios kultūros impulsai mokykloms” renginys

2014-04-08

Balandžio 2d. mūsų gimnazijoje vykusioje Menų savaitėje, svečiavosi gerbiama Šiaulių dramos aktorė Nijolė Mirončikaitė. Viešnia trumpai papasakojo apie savo kūrybinį kelią. Po konservatorijos baigimo dirbo dėstytoja mokomajame teatre prie valstybinės konservatorijos. Nuo 1964 m. dirba Šiaulių dramos teatre. Aktorė sukūrė virš 80 įsimintinų vaidmenų teatre, režisavo 12 spektaklių, nemažai filmavosi kino studijoje.

Aktorė Nijolė Morončikaitė bendravo su pirmų, antrų, trečių, ketvirtų gimnazijos klasių mokiniais ir dėstė jiems esminius aktoriaus pasiruošimo ir darbo scenoje elementus. Mokiniai buvo kviečiami į sceną atlikti tam tikrus teatrinius pratimus.

Gerbiama aktorė šmaikščiai atsakinėjo į mokinių užduotus klausimus, deklamavo eiles, vaizdžiai pateikė teatro pamokos metodiką. Kadangi Nijolė Mirončikaitė yra režisuojanti artistė, gimnazistai domėjosi režisūrinėmis tendencijomis Lietuvoje. Buvo diskutuojama apie aktoriaus ir režisieriaus santykį statant spektaklį.

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2017-05-27