2014 m. kovo 20 d. vyko projekto Aukštosios kultūros impulsai mokykloms (AKIM) renginys, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programą.
Projekto tikslas – mokyklų bendruomenių atskirties nuo kultūros proceso mažinimas. Tikimasi, kad tikslingas ir nuoseklus aukštosios kultūros ir jos kūrėjų atėjimas į Lietuvos mokyklas atvers platesnį kultūros suvokimą, kels mokinių kultūrinį ir pilietinį sąmoningumą bei skatins pačius įsijungti į kultūros procesą.
Susitikime su gimnazistais dalyvavo Eugenijus Ališanka, Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos narys, dirbantis leidžiamo žurnalo „Vilnius“ dviems užsienio kalbomis vyriausiuoju redaktoriumi.
E. Ališankos kūryba vertinama kaip beveik kraštutinė intelektualistinė poezija. Pasak poeto, jam pradėjo rūpėti ne tik filosofiniai dalykai, bet ir kasdienybė. Suvokęs, kad per smulkmenas galima atskleisti kažką daug gilesnio, E. Ališanka nebebando pasaulio metafiziškai narstyti, o per mažus daiktus siekia pamatyti tai, kas iš tiesų yra svarbu. Keičiasi gyvenimas, požiūris, keitiesi pats, keičiasi ir rašymas.
Rašytojas pasakojo apie kultūrinio išsilavinimo svarbą tiek kūrėjams, tiek kiekvienam iš mūsų. Aiškinama, jog suvokiant kasdieninius dalykus, nesvarbu, kokie smulkūs jie būtų, galima tobulėti dvasiškai ir tai panaudoti daugumoje gyvenimo sričių.
Svečias skatino mokinius dalyvauti literatūriniuose renginiuose bei festivaliuose visoje Europoje. Pasak E. Ališankos, jie padeda plėsti pasaulėžiūrą, susipažinti su bendraminčiais bei kaupti žinias, reikalingas kiekvienam intelektualiam žmogui.
Matyti pasaulį kaip daugialypę erdvę su daugybe ryšių – pagrindinė projekto mintis, kuria norima lavinti bendruomenės kultūrinį suvokimą.