Programa veiklus jaunimas

2013-12-02

Renginys „Jaunimo problemos ir perspektyvos“ pagal projektą „Nacionalinė debatų akademija“, kurį finansuoja Europos Bendrija.

2013 m. lapkričio 28 d. 15 val. Kauno Jono Jablonskio gimnazijos debatų klube įvyko renginys, kuriame dalyvavo Kauno miesto tarybos narys, Visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas” direktorius Povilas Mačiulis. Su politiku bendravo mokytojai, gimnazijos debatų klubo ir parlamento nariai.

Povilas Mačiulis – jaunas energingas politikas, jam tik 27 metai, todėl diskusija su tokiu jaunu sprendimų priėmėju mokiniams buvo labai artima ir įdomi. Mokiniai nebijojo politiko paklausti to, kas jiems aktualu ir labai rūpi.

Politikui buvo pateikta nemažai aktualių klausimų: apie ekonominę ir politinę padėtį Kaune šiuo metu, apie įvairias problemas ir jų sprendimo būdus, apie Kauno miesto augimo ir tvirtėjimo perspektyvas ateityje, miesto patrauklumą jaunimui, jaunimo darbo perspektyvas Kauno mieste ir Lietuvoje, kaip pritraukti daugiau jaunimo dalyvauti šalies ir miesto politiniame gyvenime,  apie jaunimo emigraciją ir kaip galima būtų išlaikyti jaunimą Lietuvoje.

Povilas Mačiulis  buvo labai veiklus žmogus jau vaikystėje, pradėjo savo veiklą nuo klasės seniūno pareigų, po to tapo parlamento nariu, mokinių prezidentu, tada Lietuvos moksleivių parlamento nariu, Kauno miesto tarybos nariu ir netgi vicemeru. Dirbdamas tarp motyvuotų, energingų žmonių išmoko dirbti komandoje ir suprato, jog komandoje slypi jėga. Politikas visada pats jautė atsakomybę už savo klasę, mokyklą, organizaciją, miestą, šalį. Šį jausmą laiko pačiu svarbiausiu savo darbe.

Jaunasis politikas šiuo metu vadovauja Kauno miesto tarybos švietimo ir sporto komitetui ir kiekvieną dieną susiduria su įvairiomis švietimo problemomis, kurias apsvarsto ir sprendžia. Povilas Mačiulis įsitikinęs, jog jaunimas galėtų padėti išspręsti, nors ir netiesiogiai, kai kurias su miestu susijusias problemas. Apskritai, miestiečių iniciatyva – yra labai skatintina, jei tik nekenkia kitiems žmonėms. Miesto taryba sulaukia gražių idėjų, naujovių iš miesto gyventojų, ir tai yra labai sveikintina.

Diskusijos metu svečias išanalizavo kai kurias opiausias miesto problemas: bedarbystės, emigracijos, biurokratijos, pastatų vaiduoklių, duobių gatvėse. Labiausiai akcentuojami buvo jaunimui rūpintys klausimai: kaip išspręsti jaunimo išsilavinimo, diplomų nuvertėjimo, nedarbo problemas, kaip pritraukti jaunimą, baigusį studijas Lietuvoje ir užsienyje, sugrįžti į Kauną.

Kalbant apie perspektyvas, politikas pabrėžė, jog jis pasitiki jaunimu, palaiko jų iniciatyvą, mano, jog jie pakankamai pilietiški, kad galėtų netgi rinkimuose dalyvauti nuo 16 metų, bet tam reikėtų keisti rinkimų įstatymą. Be to, jaunų žmonių turėtų būti daugiau tiek šalies, tiek miesto valdyme. Tie jauni žmonės, kurie vyksta mokytis į užsienį, turėtų būti skatinami grižti atgal, į Lietuvą. Pritraukti jaunus žmones galima būtų, rimčiau žiūrint į užsienio investuotojus, skatinant verslą ir sudarant jam palankias sąlygas, reikia, kad būtent verslas kurtų naujas darbo vietas, o ne biudžetinės įstaigos. Be to, reikėtų suteikti žmonėms galimybę kuo daugiau dalyvauti miesto gyvenimo kūrime, tobulinime, keitime, siūlant naujas idėjas.

Mokiniai buvo labai susidomėję politiko darbu. Paklaustas apie būtinas būsimam politikui savybes, Povilas Mačiulis akcentavo iniciatyvą, atsakomybę, mokėjimą dirbti komandoje, drąsą, atkaklumą, lankstumą ir mobilumą. Be to, turint idėją, reikia ja tikėti ir atkakliai siekti savo tikslo. Pokalbis buvo toks įdomus, jog buvo sunku jį užbaigti, klausimai vis nenutilo. Net ir pasibaigus renginiui, mokiniai dar ir atskirai kreipėsi į jaunąjį politiką, laukdami atsakymų į rūpimus klausimus, prašydami patarimo. Politikas pažadėjo ir kitą kartą atvykti, jei tik prireiks.

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2017-05-27

Prieinamumas
Copy link