Prevencija

2016-04-06

Balandžio 1 d. gimnazijoje vyko renginys tema ,,Narkotikų, rūkalų ir alkoholio vartojimo žala ir pasekmės jaunam žmogui“. Susitikimą su mokiniais ir mokytojais inicijavo LSMU prof. Dainius Pavalkis, jam talkino gydytojas toksikologas Jonas Šurkus ir   renginių organizatorius bei atlikėjas Donatas. Prof. D.Pavalkis supažindino su Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro atliktu tyrimu, kurio metu buvo ieškoma narkotinių medžiagų pėdsakų ant mokyklų viešųjų vietų paviršių. Iš tyrime dalyvavusių 29 mokyklų, 9-iose rasta narkotinių medžiagų pėdsakų. Kalbėjo apie policijos pareigūnų atliktą ugdymo įstaigų mokinių apklausą, įvardijo negerą mokinių nusistatymą, kad net anonimiškai nenorėtų pranešti apie narkotinių medžiagų platintojus ir vartojimą (56,9 proc. apklaustųjų). Toks mokinių požiūris į kvaišalų naudojimą  gali reikšti, kad iki šiol ugdymo įstaigose taikytos prevencinės programos (paskaitos, pokalbiai, susitikimai) nėra paveikūs todėl visos respublikos mastu reikia strategijos ir programos paremtos ne vien  finansavimu, bet ir atitinkamais įstatymais, kurie numatytų tėvų atsakomybę, išplėstų Policijos ir ugdymo įstaigų galimybes efektyviau taikyti administracines ir šviečiamąsias priemones, didinti visuomenės nepakantumą narkotinių medžiagų tiekėjams ir platintojams.

Vien pabarimais ir pamokymais jaunimo nuo kvaišalų neatbaidysime, reikia griežtesnių administracinių priemonių ir kvalifikuotų tos srities specialistų, – kalbėjo profesorius.

Apie narkotikų daromą žalą žmogaus organizmui vaizdžiai kalbėjo gydytojas J.Šurkus. Mokinius labiau įtikino demonstruojama filmuota medžiaga ir konkretūs atvejai apie į ligoninę patenkančių   pacientų būklę ir gydymo ypatumus. Mokiniams buvo aiškinama apie pirmosios pagalbos teikimą ir skubios pagalbos iškvietimą.

Donatas pasidalino patirtimi, kaip reikia pasirinkti gyvenimo tikslą ir kelią, kaip pasirinkti tikrus draugus.

Susitikimo pabaigoje mokiniai pateikė įvairių klausimų ir gavo išsamius atsakymus. Susitikime dalyvavo I-IV klasių atstovai, kurie įsipareigojo klasių valandėlių metu atlikti išgirstų naudingų patarimų sklaidą visiems mokiniams.

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2024-02-25

Kauno Jono Jablonskio gimnazija

Prieinamumas
Copy link