Praktinio gerumo diena Kristaus Prisikėlimo parapijoje

2022-04-13

Balandžio 7 d. rytą į  Kristaus Prisikėlimo bazilikos konferencijų salę sugužėjo daugiau, nei šimtas moksleivių iš įvairių Kauno miesto švietimo įstaigų. Tame tarpe ir 27 mūsų gimnazijos gimnazistai.

Čia vyko jau tradicine tapusi, tiesa karantino metu keletą metų nerengta, Praktinio gerumo diena. Jos metu moksleiviai lanko vienišus, senyvo amžiaus žmones, bendrauja su jais, tvarko namus, pagelbsti pasirengti Velykoms.
Dvasinį impulsą ir palaiminimą suteikti atvyko J.E.  Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas. Jis moksleivius ragino niekuomet nenuleisti rankų, visuomet stengtis būti gėrio pusėje ir jį liudyti. Pasak arkivyskupo, svarbus ne vien veiksmas, kurį atliksime, bet pats buvimas, bendrystė, dialogas, išklausymas vieni kitų.

Gimnazistė Klaudija: „Manau, jog tai bus vienas geriausių atsiminimų, nes ši savanorystė padėjo iš naujo atrasti save, savo pomėgius, tikslus. Ačiū senelėms, kurios maloniai priėmė mus ir mūsų teikiamą pagalbą“.

Gimnazistas Arnas: „Buvo labai smagu, įgijau naujų patirčių, smagu padėti vyresniems. Jaučiuosi padaręs gerą darbą“.

Vytautė: „Tvarkydami namus turėjome galimybę pabendrauti su vieniša močiute. Ji mums davė daug patarimų. Sužinojome apie jos jaunystę, giminaičius, ligas, gimtadienius, pomėgius, nuomonę apie Ukrainos karą. Nelabai norėjo net mus išleisti. Džiaugiuosi, kad dalyvavau šitoje akcijoje, nes diena buvo prasminga ir produktyvi“.

Tikybos mokytoja Ieva Vasiliauskienė

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2023-01-11