Ö kaip vokiškai?

2021-10-17

Spalio 18 – 24 dienomis visoje Lietuvoje vyksta Vokiečių kalbos dienos. Pastaraisiais metais susidomėjimas vokiečių kalba auga. Lietuvoje įsikūrė stambios Vokietijos įmonės, vyksta intensyvūs kultūriniai ir ekonominiai mainai su Vokietija. Norėdamos pabrėžti vokiečių kalbos vaidmenį švietimo ir kultūros įstaigose, versle ir kitose gyvenimo srityse, penkios Vokietijos institucijos Lietuvoje nuo 2016 metų kviečia visus, neabejingus vokiškai kultūrai, prisijungti prie Vokiečių kalbos dienų. Prie iniciatyvos prisijungia Lietuvos verslo įmonės, švietimo institucijos ir kitos organizacijos bei pavieniai asmenys ir organizuoja įvairias akcijas bei renginius.
Prie šios iniciatyvos jungiasi ir Jono Jablonskio gimnazija. Germanistikos ir kitų klasių mokiniai, besimokantys vokiečių kalbą, domėsis Kauno miesto ir rajono objektais ir asmenybėmis, kurios yra susijusios su Vokietija, ir pateiks informaciją video siužetuose vokiečių kalba, ims interviu iš mokytojų, kalbančių vokiečių kalba, apie mokytojo profesiją, dalyvaus akcijoje „Suprask, rask, įamžink“, skaitys vokišką meniu valgykloje, klausysis ir mokysis vokiškų dainų, domėsis, kodėl kyla vokiečių kalbos populiarumas. II germanistikos klasės mokiniai dalyvaus verslo atstovų nuotolinėje paskaitoje „Kodėl verta versle mokėti vokiškai?“. Sekite gimnazijos facebook ir sužinosite daugiau apie iniciatyvas gimnazijoje.
Daugiau informacijos apie Vokiečių kalbos dienas Lietuvoje rasite čia: https://www.goethe.de/prj/vok/lt/index.html
Siūlome pasiklausyti Vokiečių kalbos dienų himno „Ja, ich kann“, kurį sukūrė grupė SKAMP.

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2021-10-17