Netradicinė pamoka gimnazistams

2014-05-05

Balandžio 24 dieną aktų salėje vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka-susitikimas su poetu, rašytoju, eseistu, Kauno miesto tarybos nariu Gintautu Labanausku.

Mokytoja Laima Gataveckienė pristatė gerbiamo svečio kūrybą. Gintautas Labanauskas kuria pakankamai intensyviai. Yra išleidęs keletą eseistikos ir kitokių žanrų kūrinių. Poezijos knygos ,,Pro meilės prizmę“, ,,Išgirsti tylą“, ,,Aš sugrįšiu“, ,,Krislai“ buvo aptartos plačiau. Poezija moderni-savita sakinių struktūra, netikėtos metaforos, originalios įžvalgos. Kadangi gerbiamas svečias yra labai įdomi – drąsi, pilietiška asmenybė, eilėraščių temos taip pat įvairios. Skaitant eilėraščius jaučiamas poeto domėjimasis pačiais įvairiausiais kontekstais (kūryboje dominuoja ir kultūros, ir politikos, ir kasdieninio gyvenimo temos). Tuo buvo galima įsitikinti paklausius antrokų ir trečiokų skaitomų eilėraščių bei jų komentarų.

Mokiniams labai patiko ir pabendrauti su šiuo įdomiu žmogumi, kuris žavi savo atkaklumu siekiant tikslo. Svečias, baigęs Šilutės vidurinę bei 12-ąją profesinę technikos mokyklą, keletą kartų bandė įstoti ir pagaliau įstojo ir baigė aukštąją Karo aviacijos mokyklą. Tai parodo, kad jeigu nori, viskas įmanoma. Tokios vyriškumo pamokos ypač naudingos jauniesiems renginio dalyviams. Ir vėliau šio žmogaus gyvenime buvo išbandymų. Kaip sraigtasparnio antrasis pilotas Gintautas Labanauskas dalyvavo Afganistano kare. Grįžęs iš karo baigė Kauno technologijos universitetą, įgijo socialinių mokslų daktaro laipsnį.

Svečias mokiniams palinkėjo siekti užsibrėžto tikslo, gyventi taip, kad nebūtų gėda dėl veltui praleistų metų. Minčiai argumentuoti tiktų žodžiai iš poeto eilėraščio: ,,jei prieš srovę/neteko/tau/plaukti/nesuprasi niekaip/tu manęs/kas dumble/pasislėpęs/gyvena/tas negrįžta/į neršto vietas…” (eilėraštis iš rinkinio ,,Krislai“).

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2017-05-27

Kauno Jono Jablonskio gimnazija

Prieinamumas
Copy link