Mokytojų diena Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje

2018-10-12

Spalvotas gamtos paveikslas, romantiškas krintančių lapų šokis ir išsigandusi saulės šiluma simbolizuoja ne tik rudenį, bet primena ir prasidėjusius naujus mokslo metus, moksleivišką šurmulį, profesinę mokytojų šventę. Kasmet spalio 5 dieną minima Pasaulinė mokytojų diena (angl. World Teachers’ Day), skirta pagerbti mokytojus. Pagal UNESCO, ši diena skirta pademonstruoti mokytojų indėlį į mokslą ir jo plėtrą, siekiama atkreipti dėmesį į itin svarbų mokytojo darbą. Tarptautinė mokytojų federacija „Education International“ skatina šią dieną paminėti visas pasaulio šalis. Kasdieninis mokytojo darbas nėra lengvas, mokytojas turi prisiimti atsakomybę už vaiko išsilavinimą ir patį ugdymą. Tačiau, kai spalio 5 dieną moksleiviai ankstyvą rytą pasitinka savo mokytojus su puikiais muzikos garsais, sveikinimais, gėlių žiedais, kai praveda mokytojams išskirtines pamokas ir įdomias ekskursijas, galime nuoširdžiai pasidžiaugti, kad mokytojai tikrai atsakingai atliko savo darbą! Jie išugdė svarbiausią jauno žmogaus gebėjimą – tai tarpusavio ryšys ir pagarba!
Biologijos mokytoja Elena Gedvilienė:
Kas geba, remdamiesi sena, atrasti nauja, verti būti Mokytojais. Mokykla neturi būti vieta, kurioje tik ruošiamasi gyvenimui. Mokykla turi būti pats gyvenimas, kuriame patiriama visa paletė jausmų, išgyvenimų, praradimų ir atradimų… Tik tie, kurie atiduodami pripildo širdis, verti būti lankomi šviesos Angelo.
Vokiečių-rusų kalbų mokytoja Salvija Elona Reveltaitė:
Per Mokytojų dieną sužavėjo:
⁃ dalijimosi atidumu patirtis,
⁃ vieni kitų padrąsinimas išbandyti ką nors naujo, tobulėti, plėsti akiratį,
⁃ 12-oko būsimo gido brandinimas,
⁃ skonių ir pojūčių puokštė pagardinta šypsenomis, juoku, ypač pakilia nuotaika,
⁃ pagarba Mokytojams ir direktorės kalboje pakelta asmeninė savi vertė!
⁃ bendruomenės, kolektyvo dalies tapatumo jausmas,
⁃ Sklandus, darnios organizacinės darbo grupės šventės organizavimas.

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2018-10-12