Mokinių mainai su Vokietijos mokykla

2022-09-25

2022 metais Kauno Jono Jablonskio gimnazija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kooperative Gesamtschule Niederrad (Niederrad bendrojo lavinimo mokykla) Vokietijoje, kurios pagrindu įvyko mokinių mainai.

Vėlyvą pavasarį I germanistikos klasės mokinė Aistė Šimkevičiūtė 4 savaites mokėsi šioje mokykloje Frankfurte prie Maino. Aistę maloniai priėmė bendraklasės Vokietijoje Santos Vasaites šeima. Aistė ir Santa kartu lankė mokyklą ir leido laisvalaikį. Šis vizitas Aistei padėjo tobulinti vokiečių ir anglų kalbų žinias, plėsti tarpkultūrinę kompetenciją, lavinti komunikacinius įgūdžius. Aistės pirmieji įspūdžiai grįžus į Lietuvą: „Gegužės mėnesį man teko pabūti Vokietijoje, Frankfurte prie Maino, patirti vokiško mokymo ypatumus, susipažinti su vokišku gyvenimo būdu ir aplankyti jų žymias lankytinas vietas. Mane labai sužavėjo vaikų mokymosi būdas – tai, kad jie niekur neskuba, nėra įtampos, kiekvienas mokinys programą gali įsisavinti savo tempu. Sukėlė nuostabą, kaip jie spėja išeiti programą neturėdami namų darbų. Pati mokyklos aplinka įspūdžio nepadarė, viskas labai paprasta ir nėra taip tvarkinga, kaip mes linkę manyti. Man Kauno Jono Jablonskio gimnazija žymiai gražesnė. Visur ir ne tik mokyklose dominuoja laisva, patogi apranga. Vokiečiai labai gerbia kito asmens poilsį, sekmadieniais niekas nedirba, net namų ruoša yra ribojama (neskalbia rūbų, nesiurbliuoja grindų), kad nedrumstų kaimynų poilsio. Frankfurtas (prie Maino upės) yra labai didelis ir gražus miestas ir tikrai norėčiau dar ten sugrįžti.“

O štai jau rugsėjo 1 dieną II germanistikos klasę papildė Santa, kuri atvyko į Aistės šeimą ir mūsų gimnaziją atsakomojo vizito. Santa labai norėjo pamatyti ir patirti mokyklinį gyvenimą Lietuvoje. Ji turėjo galimybę tobulinti savo lietuvių kalbos žinias, nes Santos tėveliai yra lietuviai, tačiau jai pačiai buvo iššūkis lankyti pamokas lietuvių kalba, viską suprasti ir bendrauti lietuviškai. Lygindama Vokietiją ir Lietuvą Santa mano, kad Lietuva yra labiau pažengusi informacinių technologijų srityje, kad dideliuose Lietuvos miestuose yra mažiau šiukšlių gatvėse nei Vokietijos didmiesčiuose, kad Lietuvoje yra geresnės kokybės maisto produktai ir didesnis jų pasirinkimas, o vaikai Lietuvoje yra mandagūs ir gerai išauklėti bei mokslai mokykloje yra aukšto lygio.

Tikimės, kad Aistei ir Santai įspūdžiai išliks dar ilgai atmintyje, o įgytos žinios, gebėjimai ir patirtys bus naudingos tolimesniame gyvenimo kelyje.

II gk klasės vadovė Jurgita Valentukonienė

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2022-09-26