Mes – pasaulio vaikai

2015-12-14

Muzika ir kalba turi daug bendra – tai ritmas, tonas, aukštis, dinamika, tembras. Muzika – ne tik universali žmonijos kalba, bet ir puiki priemonė mokytis užsienio kalbų. Muzikos ir kalbos vienovę pademonstravo ir 9-12 klasių mokiniai, pakviesti į pirmą kartą organizuojamą integruotą muzikos ir užsienio kalbų renginį „Mes-pasaulio vaikai“ Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje.

Dainos nuskambėjo įvairiomis kalbomis: kirgizų, ispanų, prancūzų, rusų, ukrainiečių ir anglų. Populiariausios buvo anglų ir prancūzų kalbos – jomis atlikta daugiausia kūrinių. Renginio pradžioje Kauno miesto švietimo ir ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Gražina Jablonskienė padėkojo gimnazijos bendruomenei ir muzikos mokytojai Sonatai Radžiūnaitei už puikią idėją ir palinkėjo moksleiviams sėkmės.

Atlikėjų pasirodymus vertino kompetentinga 6 narių komisija, kurios sudėtyje buvo 2 muzikai profesionalai, užsienio kalbų dėstytojai ir mokytojai. Jos pirmininkė Sabina Martinaitytė, VDU Muzikos Akademijos profesorė,  Kauno muzikinio teatro solistė, negailėjo gražių ir padrąsinančių žodžių visiems dalyviams. Atlikėjai buvo vertinami dviejose kategorijose: ansamblių ir solistų. „Varpo“ ir Jono Jablonskio gimnazijų ansambliai pasidalijo I-ojo laipsnio diplomais, Jono Basanavičiaus gimnazijos ansamblis džiaugėsi II-ojo laipsnio apdovanojimu, o VDU „Rasos“ gimnazija – III-iąja vieta. Solistų kategorijoje buvo apdovanoti ne tik solistai, bet ir duetas bei vokalinis kvartetas. I-ojo laipsnio diplomas šį kartą buvo skirtas dar ateities pasirodymams, o II-ąja vieta džiaugėsi Vasarė Gritėnaitė (VDU „Rasos“ gimnazija) ir Deimantė Garkauskaitė (Kauno LSMU gimnazija). III-ojo laipsnio diplomas buvo įteiktas duetui iš Kauno jėzuitų gimnazijos. Dvi kategorijos, daug nugalėtojų, taigi nenuostabu, kad vertinimas užtruko ilgokai, tačiau buvo išties profesionalus.

Nuoširdžiai dėkojame Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros reikalų valdybos Švietimo ir ugdymo skyriui už pagalbą organizuojant renginį, konkurso rėmėjams, įsteigusiems prizus nugalėtojams, gimnazijos direktoriui Vytautui Gyliui bei visiems moksleiviams ir mokytojams, dalyvavusiems ir padėjusiems kurti šią šventę.

Tikimės, kad smagiomis ir prasmingomis akimirkomis mokytojai ir mokiniai pasidalins ir kitais metais jau antrajame planuojamame renginyje, kuriame ir toliau mėgausimės muzikos ir kalbų harmonija.

Rasma Stuokienė,

Jono Jablonskio gimnazija

direktoriaus pavaduotoja

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2017-05-27

Prieinamumas
Copy link