Ugdymas karjerai: Vertėjo profesija

2022-10-25

II germanistikos klasė domisi profesijomis, karjeros istorijomis, savęs pažinimo galimybėmis. Karjeros ugdymas tampa vis svarbesniu gimnazistų gyvenime, nes neišvengiamai kyla klausimas, kokia profesija man labiausiai tiktų, kokio profesinio kelio norėčiau siekti, kokia veikla man labiausiai teiktų džiaugsmo.

Spalio 21 dieną per IIgk klasės valandėlę savo profesijos paslaptimis dalijosi mūsų gimnazisto mama, akredituota ES institucijų konferencijų vertėja Asta Dvilaitienė, supažindinusi mokinius su vertėjo profesija. Gimnazistai turėjo galimybę „iš pirmų lūpų“ išgirsti, kokia yra vertėjo darbotvarkė Europos Parlamente, kokie šio darbo pranašumai, su kokiais sunkumais susiduriama, kokių asmeninių savybių ir dalykinių kompetencijų reikia, norint dirbti šį darbą. Mokiniai ne tik klausėsi pranešimo, bet ir patys išbandė dvi praktines užduotis, lavinančias sinchroninio vertimo gebėjimus.

Pašnekesiai apie profesijos pasirinkimą, vertėjo profesiją, darbą ir karjerą ES institucijose neprailgo. Dėkojame lektorei už įdomų pranešimą ir nuoširdų bendravimą su mokiniais.

II gk klasės vadovė Jurgita Valentukonienė

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2023-01-11