Kalėdinė labdaros akcija

2020-12-15

Edukacinės terasos projektas

Mieli tėveliai ir mokiniai, kiekvienais metais gruodžio mėnesį mes visą bendruomenę kviesdavome į kalėdinį labdaros renginį “Ant paukščio sparnų atkeliauja Kalėdos”, šiais metais dėl COVID-19 situacijos Lietuvoje to padaryti negalime, tačiau gruodžio 21 dieną po darbų gimnazijos svetainėje ir facebook paskyroje siūlysime stebėti šio labdaros renginio skaitmeninę versiją. Visus ketverius metus aktyviai gimnazijos bendruomenė prisidėjo prie mūsų iniciatyvų, žinome ir tikime, kad ir šiemet aukosite. Juk svajonėms įgyvendinti reikia ne vien palaikymo, bet ir finansinės paramos. Dideli darbai nuveikiami tik idėjai ir materijai veikiant kartu.

Geriausias būdas išlaikyti draugystę – dalytis mintimis apie savo darbus. Žmones labiausiai suartina veikla,- yra pasakęs J. V. Gėtė.

Gimnazijoje praleidžiame nemažą savo laiko dalį. Matydami, kaip nuolat gražėja mūsų aplinka, sugalvojome prisidėti prie erdvių kūrimo projektų. Dar būdami II gimnazijos klasėje, klajodami po gimnaziją aptikome mielą kamerinę vietelę, kurioje būtų gera atsipūsti per pertraukas arba laisvų pamokų metu. Ypač tada, kai už lango viliojamai kvepia pavasaris arba medžiai puošiasi rudens spalvomis. Ši vieta – tai pievelė už gimnazijos Aušros gatvėje. Čia galėtų būti įrengta terasa. Įsivaizduokime , kaip būtų gera sėdėti sėdmaišyje ir skaityti knygą ar klausytis mėgstamos muzikos ar tiesiog kvėpuoti grynu oru. Įsisvajoję netgi pagalvojome, kad čia galėtų vykti netradicinės pamokos, susitikimai su gimnazijos svečiais arba klasių valandėlės. Visiškai įmanoma būtų terasoje pristatyti metinius projektinius darbus (pavyzdžiui, terasos apželdinimo vizijas). Čia, manome , galėtų būti eksponuojami mokinių dailės darbai.

Svajonės svajonėmis, tačiau joms įgyvendinti reikia, gerbiami tėveliai, Jūsų paramos. Todėl prašome prisidėti prie lauko terasos įrengimo. Žinome, kad kasmet kalėdinio renginio metu mielai remdavote gimnazijos projektus, prisidėjote prie garso aparatūros įsigijimo, kad galėtume atskleisti savo talentus. Tikime, kad ir šiemet aktyviai aukosite ir prisidėsite prie mūsų projekto įgyvendinimo. Juk anot Gėtės, „Tikra aktyvi draugystė – tai savitarpio parama. Mano draugas pritaria mano sumanymams, o aš pritariu jo, mes kartu einame į priekį, nors mūsų mintys ir būtų skirtingos”.

Terasoje būtų suteikiama laisva erdvė mokiniams, kurie nenori būti mokyklos patalpose pertraukų metu. (pvz: pavasario-vasaros-rudens metu, jeigu mokinys nori įkvėpti gryno oro, nes jaučiasi nesaugus dėl viruso, jis galėtų praleisti pertraukas gryname ore, kartu su mažu žmonių kiekiu).
Terasoje būtų suteikiama erdvė poilsiui per pertraukas šiltuoju metų laiku. Mokiniai galėtų per pertraukas praleisti laiką gryname ore, skaityti knygas, klausytis muzikos, tiesiog šnekučiuotis, sėdėdami ant sėdmaišių.

Terasoje vesime netradicines kūno kultūros pamokas.
Terasoje vesime integruotas skirtingų dalykų pamokas.
Terasoje vesime teatro užsiėmimus.
Terasoje vesime klasių valandėles, priimtume klasės pasikviestus svečius.
Terasoje vyktų gimnazijos mokinių parlamento susitikimai ir renginiai.

Esant pakankamai geroms oro sąlygoms, 9-10kl. Mokiniai terasoje pristatinėtų savo metinius projektinius darbus, tam reikėtų mini projektoriaus.
Mokiniai turėtų galimybę sukurti ar įgyvendinti projektą terasos apželdinimui.(metinis projektas).
Terasa bus apipavidalinama keičiamomis mokinių dailės darbų parodomis.
Terasoje vestume poezijos popietes, „slemo“ konkursus, dainuojamosios poezijos vakarus.

Mes turime puikią idėją, prašome prisidėti prie jos įgyvendinimo! Kviečiame dalyvauti labdaros akcijoje ir paremti mūsų idėją pervedant dovanojamą sumą į gimnazijos sąskaitą: LT254010042500050384

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2021-04-07