Jono Jablonskio 150-metis

2010-12-11

Gruodžio trečią dieną mūsų gimnazija paminėjo Jono Jablonskio 150-ąsias gimimo metines ir bendrinės lietuvių kalbos šimtmetį. Tai buvo didžiulė ir nuostabi šventė, kuri sudomino ne tik mokyklos mokinius, bet ir svečius. Gimnazijoje svečiavosi Jono Jablonskio provaikaitė Eglė Griciuvienė ir  vaikaitės Julija bei Jonė Petkevičiūtės.

Eglė Griciuvienė papasakojo  gimnazijos mokiniams apie Joną Jablonskį  ir pristatė savo naują knygą „Konstancijos ir Jono Jablonskių šeima”. Abiturientės Kotryna ir Evelina  parengė pasakojimą skaidrėmis ir filmuota medžiaga apie Joną Jablonskį ir atskleidė savo šiek tiek kitokį požiūrį į žymųjį kalbininką. O 4g klasės mokinės Morta ir Šarūnė sukūrė trumpą filmuką.

Dramos studijos vadovė Lili Laucevičienė ir teatro studijos dalyviai -3-ių klasių mokiniai -parengė  kompoziciją  „Žodžiai, duona kvepiantys ir kvepiantys žeme”  apie sunkų lietuvių kalbos  kelią – lietuviško žodžio istoriją.

Dainavo mūsų gimnazijos choras.  Renginio pabaigoje  už geriausiai parašytą rašinį, elektroninius laiškus, skirtus Jono Jablonskio jubiliejui, ir puikias gimtosios kalbos žinias gimnazijos mokiniams įteiktos  padėkos.

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2017-05-30