Išvyka į prezidentūrą

2013-11-25

Gimnazijos mokytojai lankėsi Prezidento rūmuose. Rūmų istorijos pradžia – vienintelis, daugiau kaip prieš 600 metų rašytas kunigaikščio Jogailos dokumentas. Pagal jį Jogaila įsteigė Vilniaus vyskupiją ir padovanojo sklypą. O pirmasisi vyskypas A. Vasila čia pastatė rūmus, kuriuos vėliau kiti šeimininkai puošė, perstatinėjo, plėtė.

1997 metais rūmų pastatas buvo restauruotas. Pritaikant rūmus prezidento rezidencijai, remtasi pagrindinėmis interjero koncepcijomis. Svarbiausių reprezentacinių salių interjeras atkurtas pagal istorinę medžiagą, menotyrinius bei kitus tyrimais. Šiuose rūmuose dirba šalies Prezidentė ir jos kanceliarija, priiminėjami kitų šalių vadovai.

Po pietų mokytojai aplankė Pinigų muziejų. Tai vienintelis Lietuvoje pinigų muziejus, kuris gali pasiūlyti įsimintiną interaktyvią kelionę po pinigų pasaulį. Pinigų muziejaus keturios nuolatinės ekspozicijos salės išsidėstę dviejuose aukštuose. Ekspozicijos atskleidžia sudėtingą ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio pinigų bei bankininkystės istoriją.

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2017-05-27

Accessibility
Copy link