Prisiminkime Jono Jablonskio gimnazijos istoriją

1930 m.

1930 m. rugsėjo 8 d. buvo pasirašytas aktas apie pradžios mokyklos, skirtos darbininkų vaikams statybą, o 1931 m. rugsėjo 1 d. prasidėjo pirmieji mokslo metai. Tų pačių metų spalio 9d. Lietuvos Respublikos švietimo ministerijos įsakymu mokyklai suteiktas Jono Jablonskio vardas.

4 dešimtmetis. Pirmoji gimnazijos nuotrauka

4 dešimtmetis. Direktorus ir mokytojas J. Mileris su 6-uoju berniukų skyriumi. Šiame skyriuje buvo ir LR prezidentas Valdas Adamkus

1946 – 1957

Karo metais, vokiečiams okupavus Kauną, mokyklos patalpose buvo įrengta karo ligoninė. Tik 1946 m. mokyklai grąžinamos patalpos, ji pavadinama 10-ąja pradine mokykla, kuri 1951 m. perorganizuojama į 8-ąją septynmetę, o 1957 m. į 23-ąją vidurinę mokyklą.

5 dešimtmetis. Po karo pasodinti gluosniai, kurių, deja, jau nebėra

1958 – 1965

1958 m. mokyklai sugrąžintas Jono Jablonskio vardas, o 1961 m. išleidžiama pirmoji abiturientų laida. 1963 m. mokykloje įvedamas sustiprintas politechninis mokymas, sukomplektuojama daugiau vyresniųjų klasių, o pradinių klasių mokiniams parūpinamos kitos patalpos. 1965 m. – iškyla pirmasis priestatas, kuriame įrengiama 15 klasių. Tais pačiais metais atsisakoma politechninio mokymo, įvedamas sustiprintas anglų kalbos mokymas. Į savo mokyklą sugrįžta pradinių klasių mokiniai.

1965 m. iškyla pirmasis mokyklos priestatas

1977 – 1992

1977 metais išauga dar vienas priestatas, kuriame įrengiama sporto salė, valgykla, 12 klasių. Nuo 1992 m. mokiniai į pirmą klasę nepriimami.

1977 m. išauga dar vienas pastatas kuriame įrengiama sporto salė ir valgykla

1994 – 1998

1994 m. rugsėjo 1 d. atidarytos 3 pirmos gimnazijos klasės. Jono Jablonskio vidurinė mokykla siekia gimnazijos statuso. 1997 m. rugsėjo 1 d. Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos kolegijos nutarimu mokyklai suteikiamas humanitarinio profilio gimnazijos statusas. 1998 m. birželio 2 d. suteikiamas realinio profilio gimnazijos statusas.

Virtuali istorinių nuotraukų galerija

Nuoroda

Kauno Jono Jablonskio gimnazija dabar

Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje mokėsi:

Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus

Seimo nariai: Kazys Bobelis, Mindaugas Končius, Regimantas Čiupaila

Nepriklausomybės akto signataras Jonas Tamulis

Pasipriešinimo sovietinei okupacijai dalyvis, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras Vidmantas Pavilionis

Lietuvos diplomatas, buvęs Lietuvos Respublikos ambasadorius Japonijoje[1], Filipinams, Australijai[2] ir Naujajai Zelandijai Dainius Kamaitis

Lietuvių diplomatas, valstybės tarnautojas, Lietuvos Respublikos ambasadorius Airijoje (nuo 2020 m. spalio mėn.) Marijus Gudynas

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktorius, buvęs seimo narys, buvęs kultūros ministras Arūnas Gelūnas

Poetė Violeta Palčinskaitė

Rašytojas Vytautas Mačuika

Rašytoja Anita Kapočiūtė (Kapačiauskaitė)

Profesorius Vytautas Ostaševičius

Kompozitorius Giedrius Kuprevičius

Lietuvos diplomatas, Lietuvos Respublikos napaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Vokietijos Federacinėje Respublikoje (nuo 2017 m.) Darius Jonas Semaška

Rašytoja Rebeka Una ( Jurga Šalaševičiūtė)

Žurnalistė Eglė Račkauskaitė

Žurnalistė Ieva Dyraitė

Teatrologė, rašytoja, dramaturgė Ina Pukelytė

Architektūrologė, mokslinių monografijų autorė Lina Preišegalavičienė

Filosofas, buvęs kultūros ministrės patarėjas Viktoras Bachmetjevas

Dainininkas Martynas Kavaliauskas

“Europos žinių” straipsnių autorė Beatričė Juškaitė

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventė, VDU Švietimo akademijos studentė, muzikos pedagogė Deimantė Jankūnaitė

Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo ir „Žalgirio“ arenos direktorius Paulius Motiejūnas

ISM Ekonomikos ir politikos programos vadovas doc. dr. Vincentas Vobolevičius

Nacionalinio vėžio instituto onkoimunologas, biomedicinos mokslų daktaras Marius Strioga

Lietuvos architektų rūmų pirmininkas Lukas Rekevičius

Aktorė Monika Vaičiulytė

Ortopedas traumatologas Linas Vertelis

TV laidų vedėja, modelis Indrė Kavaliauskaitė

Lietuvos Respublikos teisingumo viceministrė Gabija Grigaitė-Daugirdė

Mokinių kūrybiniai darbai apie žymius alumnus gimnazijos 90-ies metų jubiliejui paminėti: “JAIS DIDŽIUOJASI LIETUVA, JIE MOKĖSI MANO MOKYKLOJE.”

Gimnazijos tradicinės šventės ir kiti renginiai

Mokslo metų pradžios šventė

Europos kalbų diena

Mokytojų diena

Vokiečių kalbos dienos “Ö  kaip vokiškai?”

Bendruomenės dienos

Tarptautinė konferencija “GLOBALIAME PASAULYJE KALBĖTI SAVO BALSU”

Tradicinės Jono Jablonskio savaitės renginiai

Kalėdinis labdaros vakaras “Ant paukščio sparnų atkeliauja Kalėdos”