Įspūdžiai po tarptautinio projekto “Kauno jaunieji ambasadoriai” ir vokiečių kalbos dienų „Ö kaip vokiškai?“

2023-10-27

Spalio 15-18 dienomis dalies gimnazistų dienotvarkė buvo šiek tiek kitokia nei įprastai. Prasidėjus vokiečių kalbos dienoms „Ö kaip vokiškai?“ gimnazijos erdvėse jautėsi didesnis jaunatviškas šurmulys ir buvo galima girdėti vokiečių, anglų, latvių bei ukrainiečių kalbas, nes vyko projektinės veiklos su mokiniais ir mokytojais iš Latvijos ir Ukrainos pagal projektą „Kauno jaunieji ambasadoriai“. Projektinėse veiklose dalyvavo mūsų gimnazijos I gvk, II gvk, II dk, I dk2 ir 25v6 klasių mokiniai.
Pirmoji mūsų gimnazistų – jaunųjų ambasadorių pažintis mokinių komandomis iš Lvivo ir Rygos prasidėjo dar sekmadienio rytą. Mokiniams-ambasadoriams buvo didelis iššūkis suplanuoti kultūrinę-pažintinę programą savo svečiams ir globoti juos viso projekto metu. Jie buvo pirmiausia Kauno miesto jaunieji ambasadoriai, todėl teko pasitelkti ar netgi praplėsti savo dalykines istorijos žinias, kad kuo įdomiau svečiams pristatyti savo gimtąjį miestą. Įdomu buvo stebėti, kaip mokiniai pirmą dieną pradėję bendrauti vieni su kitais taip nedrąsiai, jau kitą dieną sveikino vieni kitus, fotografavosi, juokavo, žaidė žaidimus, būrėsi į didesnes grupes bendroms veikloms, o atsisveikindami tarėsi dėl tolimesnių susitikimų.
Mūsų gimnazijos mokiniai kartu su svečiais dvi dienas dalyvavo integruotose vokiečių kalbos ir kitų dalykų pamokose, veiklose. Jų metu mokiniai tobulino vokiečių kalbos žinias, kalbinius komunikavimo įgūdžius, plėtė dalykines žinias. Mokiniai taip pat ugdė komandinio darbo įgūdžius, nes veiklos vyko komandose, kurios buvo sudarytos iš trijų šalių atstovų. Integruotų pamokų „Laimės paieškos“ metu įsitikinome, kad laimės akimirkos – tai šypsena, juokas ir gera savijauta.
Dėkojame tarptautinio projekto dalyviams už aktyvumą, sumanumą, kūrybiškumą. Didžiuojamės integruotų viktorinų organizatoriais: II gvk klasės gimnazistai Joris Adomas Lapė ir Simas Čepurna ir II vk2 gimnazistės Mija Griniūtė ir Olimpija Svirskaitė pasiūlė dalyviams įveikti viktorinos ir kahoot klausimyno užduotis vokiškai ir angliškai. Ypatingas ačiū už puikius pasirodymus per susipažinimo koncertą: 25v6 gimnazistų teatro vokiečių kalba grupė padovanojo savo kūrybos spektaklį „Das Leben ist ein Spiel“ (Gyvenimas yra žaidimas), vokiečių rašytojo Ericho Kästnerio eiles „Ich bin die Zeit“ (Aš esu laikas) vokiečių kalba skaitė II dk klasės mokinė Kornelija Lazauskaitė, Ferenco Listo kūrinį „Liebestraum“ (Meilės sapnas) atliko I ki klasės mokinys Kristupas Snarskis, ir Vytauto Kernagio dainą „Išeinu, palieku tave“ atliko II MYP klasės mokiniai Eglė Mikšytė ir Martynas Vitkauskas. O svečiai, rodydami paruoštus video pasakojimus, kūrybinius pristatymus, spektaklį, supažindino su savo mokyklomis, savo šalimi ir savo kalba. Visi dalyviai turėjo galimybę sušokti latvišką šokį ir sudainuoti ukrainietišką dainą.

Didelės veiklų apimties tarptautinis projektas – sunkus, tačiau svarus išbandymas įvairiais aspektais: organizaciniu ir vadybiniu, interaktyviu-skaitmeniniu, bendradarbiavimo, sklaidos, programos turinio planavimo ir įgyvendinimo,  patalpų rezervavimo bei paruošimogyvenimo įgūdžių praktika mokiniams, empatijos, tolerancijos prasme. 

Kolegės iš Rygos ir Lvivo dėkojo už kompetenciją, veiklų ir integracijos idėjas. Mokytojos buvo sužavėtos susitikimo veiklų kokybe, išbaigtumu, įvairove, integracijos nauda.

Vokiečių kalbos mokytojos Jurgita Valentukonienė, Lina Šapkauskienė, Salvija Elona Reveltaitė

Projektas baigėsi, tačiau mokinių įspūdžiai ir įgyta patirtis liks ilgam.

Miglė Kerbelytė, II gvk: Dalyvavimas šiame projekte man buvo nepakartojama patirtis, kuri nepasitaiko kiekvienam iš mūsų. Labai džiaugiuosi, kad nusprendžiau prisidėti ir savo laiką praleisti gerinant savo jau įgytus įgūdžius ir taip pat supažindinant projekto svečius su savo gimtuoju miestu. Tikiuosi, kad ateityje pasitaikys daugiau tokių galimybių ir galiu drąsiai teigti, kad tai yra puiki patirtis.

Mėja Paliulytė, Igvk: Integruotos pamokos su vaikas iš įvairių šalių man labai patiko. Išmokome gaminti kokteilius, tirti vandenį ir sužinojome naujų vokiškų žodžių. Norėčiau, kad mokykla padarytų dar daugiau tokių projektų, nes jie suteikia laisvę kalbėti prieš auditoriją ir susipažinti su naujais žmonėmis.

Ieva Adomavičiūtė, Igvk: Man projektas labai patiko! Buvo labai įdomu susipažinti su naujais žmonėmis iš kitų šalių. Pamokos buvo irgi labai įdomios, lavinome savo anglų bei vokiečių kalbos žinias ir įgūdžius.

Karilė Vaičekauskaitė, I dk2: Man labai patiko Ukrainiečių kompanija, jų atvirumas, bei linksmumas. Susikalbėjom labai gerai, jie mokėjo ir vokiškai ir angliškai. Lietuvoje apkeliavome Laisvės alėją, paveikslų galeriją, Nemuno salą, PC „Megą“. Tokie nuotykiai man buvo labai naudingi kalbos pagerinimui, bei draugų ratui praplėsti.

Skaistė Raišutytė, I dk2: Leisti su ukrainiečiais laiką buvo tikrai smagu ir naudinga, jiems aprodėme įvairias Kauno vietas, sužinojau daug apie jų kultūrą, šventes ir įprastą gyvenimą. Visi pokalbiai anglų kalba lavino mano anglų kalbos ir bendravimo įgūdžius. Manau šis ukrainiečių ir mūsų mokyklos bendradarbiavimas buvo naudingas tiek jiems, tiek mums visiems, tikrai siūlau visiems tai išbandyti, nes įgausite visokiausios patirties, naujų draugų ir smagių akimirkų kartu.
Marija Vitalija Bujauskaitė II gvk: Šiame projekte nustebau savo bendraamžių svečių žingeidumu ir noru pažinti mūsų miestą. Aš pati dar daugiau sužinojau apie miestą, kuriame gyvenu visą savo gyvenimą ir aplankiau naujas vietas, kaip pvz. “Kiemo galeriją”.

Žemyna Gaudėšiūtė I dk2: Manau jog šis projektas mums davė naudą bendravimui. t.y. susibendravome su mokiniais iš Ukrainos ir Latvijos, kurie turi kitokią bendravimo patirtį. Taip pat šis projektas mums davė galimybę bendrauti užsienio kalbomis – anglų, vokiečių. Taip mes patys lavinome savo užsienio kalbų įgūdžius.
Joris Stankaitis, II gvk: Pradžioje buvo kilę tam tikrų iššūkių, bet viskas pavyko gerai. Man buvo labai įdomu susipažinti su nauja kultūra, susipažinti su bendraamžiais iš Ukrainos. Manau, kad tokie projektai labai padės ir ateityje planuoti keliones, dirbti komandoje ir spręsti problemas. Mes labai smagiai praleidome laiką ir puikiai susidraugavome.

Akvilė Kiguolytė, Igvk: Dalyvavimas projekte ,,kauno jaunieji ambasdoriai” paliko man didelį įspūdį. Svečiais mane labai sužavėjo savo atvirumu ir entuziazmu. Organizuoti veiklas nebuvo lengva, kadangi buvo ypač sunku suderinti tvarkaraščius, bet su svečių geranoriška pagalba viskas praėjo sklandžiai. Dalyvavimas šiame projekte buvo netik naudingas, bet ir labai įtraukiantis. Tai buvo nepakartojama patirtis, kurią norėčiau patirti dar kartą.

Gerda Šabanovaitė, Igvk: Integruotos pamokos man labai patiko, buvo įdomu pabendrauti su ukrainiečiais bei latviais. Labiausiai man patiko vokiečių kalbos ir chemijos integruota pamoka, nes buvo labai smagu atlikti vandens tiriamąjį darbą. Norėčiau, kad mokykla padarytų daugiau tokių projektų ir norėčiau juose dalyvauti.

Marta Narauskaitė, Igvk: Man labai patiko kitokia integruota diena su mokiniais iš kitų šalių. Visos veiklos buvo labai įdomios, tik truputį buvo sunkiau, kai kalbėjome vokiškai, tačiau patiko, kad visi vaikai buvo įtraukti į veiklas. Manau, būtų labai fainai ateityje dalyvauti daugiau tokiuose projektuose!

Greta Grybauskaitė, Igvk: Per integruotas projektines pamokas buvo labai įdomu ir manau, kad tikrai daug sužinojau ir buvo naudingai praleistas laikas, nes mokiausi ir praplėčiau savo vokiečių kalbos žodyną.

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2023-10-27

Kauno Jono Jablonskio gimnazija

Prieinamumas
Copy link