II gk startuoja projekte “Kalbų ekspedicija aplink Baltijos jūrą”!

2021-09-27

II germanistikos klasės mokiniai su vokiečių kalbos mokytoja Jurgita Valentukoniene įsijungė į daugiakalbystės projektą „Sprachenexpedition rund um die Ostsee“/ „Kalbų ekspedicija aplink Baltijos jūrą“, kuriame dalyvauja mokyklos iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Danijos, Švedijos ir Suomijos. Projektą organizuoja šių šalių Goethe‘s institutai. Moksleiviai rengs savo kalbų portretus, bandys suprasti projekte dalyvaujančių šalių kalbomis parašytus tekstus, naudodami kalbas, kurias moka. Su bendraamžiais jie keisis informacija apie muziką, jaunimo kalbą, kultūrinius panašumus ir skirtumus bei daugiakalbystę savo šalyse. 2022 metų pavasarį planuojamas projekte dalyvaujančių aktyviausių moksleivių susitikimas Vokietijoje Baltijos pajūryje. Minint Europos kalbų dieną vyko pirmosios projektinės veiklos apie daugiakalbystę savo aplinkoje, kurias taip pat atliko ir kitų klasių mokiniai.

Rugsėjo 26 dieną visoje Europoje yra minima Europos kalbų diena. Europos kalbų dienos minėjimo tikslas – didinti toleranciją ir sąmoningumą kitų kalbų bei kultūrų atžvilgiu bei skatinti mokytis kalbų. Netradicinėse vokiečių kalbos pamokose gimnazistai aptarė įdomius faktus apie kalbas bei daugiakalbystės sąvoką ir sudarė savo „kalbų portretą“: grupėse diskutavo, kokias kalbas moka, su kokiomis kalbomis susiduria savo kasdienybėje. Pasitelkdami kūrybiškumą ir ieškodami asociacijų mokiniai kiekvieną kalbą susiejo su spalva ir kūno dalimi ir paaiškino savo pasirinkimą. Išaiškėjo, kad mokiniai moka arba susiduria savo aplinkoje ne tik su lietuvių, anglų, vokiečių, prancūzų, rusų, ispanų ar italų kalbomis, tačiau taip pat ir su lenkų, danų, švedų, portugalų, korėjiečių, japonų, arabų ir hebrajų kalbomis.

Vokiečių kalbos mokytoja Jurgita Valentukonienė

Sėkmės naujose patirtyse!