Gerosios patirties pasidalinimas bendradarbiaujant su Goethe’s institutu

2022-09-23

Tęsiasi Vilniaus Goethe`s instituto projektas CLILIG – INTEGRUOTAS VOKIEČIŲ KALBOS IR DALYKO MOKYMAS(IS) LIETUVOJE.  Nuo 2014 metų integruotas vokiečių kalbos ir dalykų pamokas vedantys mokytojai įsitikino, kad aktyvūs mokymo metodai integruotose pamokose padeda mokiniams ugdyti bendradarbiavimo, tolerancijos ir kritinio bei kūrybinio mąstymo kompetencijas. Vilniaus Goethe`s instituto projekte sėkmingai bendradarbiauja vokiečių kalbos mokytojai su gamtos, tiksliųjų, humanitarinių ir socialinių mokslų bei menų ir muzikos mokytojais.

Rugsėjo 15-16 dienomis Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje vyko Goethe’s instituto vykdomo projekto įvadinis seminaras “IDUKM mūsų mokykloje”, skirtas naujoms projekto komandoms. Mokytojai iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos gilinosi į dalyko ir kalbos integracijos didaktiką, susipažino su integruotų pamokų eiga, išbandė praktines užduotis, modeliavo savo pamokas. Seminarą vedė ir savo gerąja patirtimi dalinosi ilgametės projekto dalyvės mūsų gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Šapkauskienė ir vokiečių kalbos mokytoja Jurgita Valentukonienė. Prie dalyvaujančių projekte mūsų gimnazijos mokytojų Salvijos Elonos Reveltaitės, Ingos Račaitytės, Ingridos Rinkevičienės, Janinos Bejerienės, Ugnės Žirgulės, Dovilės Šertvytienės prisijungė ir anglų kalbos mokytojas Saulius Skučas. Džiaugiamės gausiu mūsų gimnazijos mokytojų dalyvavimu projekte. Dėkojame Goethe’s instituto Kalbos skyriaus vadovei Nijoliai Buinovskajai ir Pedagoginio bendradarbiavimo, vokiečių kalbos kursų ir egzaminų programų koordinatorei Margaritai Repečkienei už nuolatinį nuoširdų bendradarbiavimą ir palaikymą.

Šiais mokslo metais projektas pasipildė naujomis Lietuvos mokyklų komandomis. Džiaugiamės, kad jau ne vienus metus įvadinis seminaras organizuojamas bendradarbiaujant Vilniaus Goethe`s institutui ir Kauno Jono Jablonskio gimnazijai, o seminarą veda gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja Jurgita Valentukonienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui bei vokiečių kalbos mokytoja Lina Šapkauskienė.

Informacijos apie CLILiG projektą galite rasti Goethe`s instituto puslapyje.

Plačiau apie įvadinį seminarą skaitykite Goethe`s instituto fb paskyroje.

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2022-09-23