Helovynas gimnazijoje

2012-11-08

Spalio 26 dieną mokinių parlamentas pakvietė mokinius ir mokytojus paminėti Helovyno šventę. Daugelis yra girdėję, kad tai pagoniška, iki krikščioniška šventė su keltų tradicijomis.
Dažniausia Helovyno kilmės versija – tai Keltų šventė, kuri lapkričio 1-ąją pažymėdavo Naujuosius metus, ir dieną, kai buvo tikima, jog mirusiųjų sielos grįždavo aplankyti žemės. Tačiau pats pavadinimas „Halloween“ turi krikščioniškas šaknis. Taigi, nors kai kurie kultai Helovyną skelbia savo mėgstamiausia švente, pati diena nėra kilusi iš demoniškų dalykų. Ji išaugo iš Keltų ritualų, kai buvo švenčiami Naujieji metai bei iš viduramžių europiečių maldininkų ritualų. Taigi penktadienį nuo ankstaus ryto gimnazijoje visus ateinančius pasitiko vaiduokliška muzika ir šiurpą keliančios bei ne vieną krūptelėti verčiančios šmėklos. Šiais metais pamiršę ar neradę tinkamo apdaro namuose, galėjo užsukti į „Persirengimo kampelį“, kur kompetentingos seselės „papuošdavo“ visus norinčiuosius. Taip pat mokiniai parengė vietą su siaubo filmų personažais, kur galėjo visi įsiamžinti.

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2017-05-30