Gydytojas Andrius Šimkus

2011-02-28

Šių metų vasario 21 dieną gimnazijoje lankėsi buvęs mokinys gydytojas Andrius Šimkus. Svečias 1979 metais aukso medaliu baigė Jono Jablonskio vidurinę mokyklą. Susitikimo metu mokiniai išgirdo prisiminimus apie mokyklinius laikus, turėjo galimybę iš arti pamatyti aukso medalį, senovinius sąsiuvinius, pažymių knygeles, markučių albumus. Andrius Šimkus papasakojo apie pasiekimus šachmatų Čempionate, kuris 1997 metais vyko Argentinoje.

Savo karjerą šachmatuose Andrius Šimkus pradėjo 1978 metais „Švyturio” šachmatų uždavinių sprendimo turnyre. Nuo 1978 metų Andrius Šimkus sėkmingai žaidė daugelyje šachmatų susirašinėjant turnyrų Lietuvoje ir užsienyje. Per visą laiką sužaidė 115 partijų, iš jų 82 laimėjo, 21 baigė lygiosiomis ir tik 12 pralaimėjo. 1997 metais Buenos Airėse tarptautinė korespondencinių šachmatų federacija Andriui Šimkui suteikė tarptautinio meistro (IM) vardą.

Nuo 1993  metų Andrius Šimkus dirba vidaus ligų gydytoju ir echoskopuotoju IĮ „Therapia scientifica”. Andrius Šimkus yra padaręs išradimą širdies ritmo sutrikimų gydymo srityje, parašęs daug mokslinių straipsnių Lietuvos, JAV ir Rusijos medicinos žurnaluose. Išvertė Norvegijos pirmosios pagalbos tarybos leidinius „Pirmoji pagalba” ir „Pirmosios pagalbos pratybos” į lietuvių kalbą.

Gimnazistai išgirdo pasakojimą apie gydytojo profesijos ypatumus bei veiklos plėtimo galimybes.

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2017-05-30