Beprotiško finalo dramą laimėjusi J. Basanavičiaus gimnazija triumfavo BLM čempionate

2017-02-08

Vasario 8 dieną KM „Aisčiai“ sporto centre tilpo ne visi norintys – čia būrys gimnazistų susirinko išvysti, kas šįmet griebs Bendrojo lavinimo mokyklų (BLM) čempionų taurę. Jono Jablonskio ir Jono Basanavičiaus gimnazijų krepšininkai sirgalių sukurtame pragare pliekėsi visas 40 minučių, ir tik dvikovos pabaigoje paaiškėjo, jog visus šansus nugalėti susižėrė Jono Basanavičiaus gimnazijos rinktinė. Arūno Servos auklėtiniai su visa palaikymo komanda triumfavo rezultatu 80:74.

Didžiąją finalinių rungtynių dalį pirmavo Jono Jablonskio gimnazija, tačiau Tomo Domarko auklėtiniai iniciatyvą prarado pačiu netinkamiausiu metu. Varžovų pranašumą klibinti pradėjo E. Nešukaičio ir T. Kupsto tritaškiai, o kai tolimus metimus smeigė M. Žiūkas bei L. Žukauskas, Jono Basanavičiaus gimnazijos ekipa įsiveržė į priekį 76:74.

Apie „x faktorius“ kalbėjo ir vienas iš Jono Jablonskio gimnazijos vairininkų, pernai mokyklą baigęs Kristupas Žemaitis: „Šiek tiek rizikavom ties kai kuriais žaidėjais, kurie iš toliau gal prasčiau pataiko, bet jie šiandien kaip tik pataikė. Daug labai smulkių detalių. Neatkovojo kamuolių kelių, kur, atrodo, į rankas nukrito, pramėtėm gana gerus metimus.

Tačiau susigulės emocijos, ir tuomet pamatysim, kad per visą tą laiką padarėm tikrai neblogą darbą. Dar norėčiau padėkoti mokytojui Tomui Domarkui, kuris pasiūlė man prisijungti prie komandos, padėjau nuo pirmų rungtynių, buvo tikrai smagu bendradarbiauti, išgyvenom gerų emocijų per visą šį laiką.“

Oponentų pergalę pripažino ir juos pagyrė Jono Jablonskio gimnazijos rezultatyviausias žaidėjas Julius Daugėla: „Neturėjome pagrindinio savo įžaidėjo, tačiau žaidėme kaip ir gerai, kovėmės, stengėmės, tikrai nepasakyčiau, jog varžovai buvo silpnesni ir mes privalėjome juos nugalėti. Jie tikrai šiandien buvo stipresni ir tikrai verti pergalės.“

Du-trys tritaškiai iš eilės sekė Basanavičiaus mokyklos, ir tai išmušė mus iš vėžių.“ – kertinį finalo momentą išskyrė J. Daugėla.

„Visas komandos branduolys išlieka, tad kitąmet bandysime padaryti tai, ko šįmet nepavyko. Lyginant su praeitu sezonu, kuomet net nepatekome į ketvertą, o komanda išliko beveik ta pati, šiais metais pavyko net be pralaimėjimų nužygiuoti iki finalo.“ – bendru komandos pasirodymu buvo patenkintas J. Daugėla.

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2017-05-26

Prieinamumas
Copy link