Amatų mugės gimnazijoje

2014-04-08

Jono Jablonskio gimnazijoje visą balandžio pirmą savaitę vyko Menų dienos. Balandžio 7 dieną vyko Amatų diena.Gimnazijos kieme veikė mobili kalvio dirbtuvė ir mokiniai galėjo susipažinti su kalvystės amatu. Liaudies meistras Edvardas Mačaitis demonstravo kalvystės meną. Moksleiviai klausė svečio išsamaus aiškinimo, patys bandė iš metalo nukalti pasagą, širdelę ar vinį.

Tautodailininkas Gediminas Jėčys rodė medienos skaptavimo vingrybes. Jis papasakojo mokiniams apie medžio drožybą . Moksleiviams patiko iš medžio pagaminti paveikslai. Galima buvo iš arti pamatyti, kaip vyksta medžio drožinėjimo darbai. Liaudies meistrė – lėlininkė Daiva Jėčienė pakerėjo visus savo megztomis lėlėmis, įvairiais įdėklais margučiams ir kitomis maloniomis velykinėmis smulkmenomis. Merginos stebėjo ir iš naujo mokėsi mezgimo subtilybių.

Koridoriuose vyko moksleivių tautodailės dirbinių paroda. Netrūko žvilgsnį traukiančių dailių ir unikalių velykinių suvenyrų − ant moksleivių stalų puikavosi velti, nerti ir išmaniai dekoruoti kiaušiniai, skirti papuošti Velykų stalą, krepšeliai margučiams bei kiti rankdarbiai. Įdomiausia mugėje buvo medžio dirbiniai, metalas, rankų darbo autentiški gaminiai.

Veikė velykinių kepinių mugės, kurių metu buvo galima paragauti ir įsigyti įvairių kepinių ir riestainių. Antrų ir trečių klasių gimnazistės namuose keptais sausainiais, pyragėliais ir keksiukais vaišino mugės lankytojus.

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2017-05-27

Prieinamumas
Copy link