INFORMACIJA ABITURIENTAMS

PRIĖMIMO Į AUKŠTĄSIAS MOKYKLAS SISTEMOS VEDLYS

LAMA BPO 2024
2023 metais pirmą kartą brandos egzaminus išlaikę Lietuvos mokyklų abiturientai gaus skaitmeninius brandos atestatus. Tai numatyta pakeistoje Pažymėjimų ir brandos atestatų išdavimo tvarkoje. Skaitmeniniai atestatai ir kiti išsilavinimo dokumentai abiturientams bei kitiems mokiniams bus pateikiami per Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registro elektroninę sistemą.
Mokymosi pasiekimus įteisinančius dokumentus mokiniai patys galės peržiūrėti, atsisiųsti ir atsispausdinti, o pametus ar kitaip praradus, nebereikės prašyti mokyklos išduoti dublikato ir atvykti jo pasiimti.
Skaitmeniniai pažymėjimai ir brandos atestatai bus laikomi išduotais, kai, mokyklai juos sudarius (surašius visus duomenis ir įvertinimus), jie bus įregistruoti Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registre. Abiturientams brandos atestatai bus patvirtinti tik gavus visus egzaminų rezultatus.

KAIP ATSISIŲSTI IR ATSISPAUSDINTI BRANDOS ATESTATĄ AR PAŽYMĖJIMĄ?

1. Prisijunkite prie Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registro – www.dakpr.smm.lt
2. Pasirinkite meniu punktą – Skaitmeninių dokumentų paieška.
3. Jeigu turite el. bankininkystę, pasirinkite prisijungimą per elektroninius valdžios vartus.
4. Kad nebūtų iškraipomi žodžiai ar raidės, rekomenduojame šiuos veiksmus atlikti naudojant kompiuterį, o ne išmanųjį telefoną.

👉 Bendrojo priėmimo informacinė sistema (BPIS) stojimo prašymams pildyti
👉 ATMINTINĖ ABITURIENTAMS
👉 Priėmimo į aukštąsias mokyklas sistemos vedlys
👉 Daugiau informacijos rasite puslapyje NACIONALINĖ ŠVIETIMO AGENTŪRA